şükela:  tümü | bugün
  • eniştemde 3 gündür boğaz yanması, öksürük ve halsizlik var. önce üniversite hastanesinin aciline gidiyor ama sadece çok acil durumlara bakıyoruz muhtemelen sizde bir şey yok diyip gönderdiler. sonra özel bir hastaneye gitti orda da korona testi yapmaya gerek yok diyip 600 lira değerinde kan testleri yapıp ilaç yazıp gönderdiler. o zaman bu testler kimlere yapılıyor? bu kadar umursamaz olunursa bu virüs hızla yayılmaz mı?

edit: ücret kısmını yanlış anlamışım. eniştem banka çalışanı olmasından dolayı özel sigortası çoğunu karşılamış ve 600 tl değerinde olan testlere 125 tl ödemiş kendi cebinden.

aynı şeyi yaşayan başka bir vatandaş
  • kısıtlı kaynakların optimum kullanımı için ateşi olmayan ya da akciğerde problem tespit edilmeyenlere test yapılmaması normal.

maalesef kısıtlı kaynağımız var.

enişten kendini izole etsin.
  • benzer bir durum bir tanıdığımın başına geldi. adam kendisinde virüs olabileceğinden endişelenip hastane hastane gezmiş. test yaptıramamış. son haber aldığımda, ailesine bulaştırmayayım diye kullanmadıkları için elektriği ve suyu kesik bir dairede kendini tecrit etmeye gidiyordu.
  • "maalesef kisitli kaynagimiz var, kendinizi izole edin" ciler damlamis hemen. bu vatandas dunyanin en hayvani vergilerini oduyor. ölümde, iyi gunde, kotu gunde, depremde salginda hangi gun bu ulke vatandasin yaninda olacak cok merak ediyorum dogrusu. varsa yoksa vasat sevicilik, kadercilik. nefret ediyorum bu zihniyetten.
  • kaynak kısıtlı ama sana bana kısıtlı. mesela 20-30 yaş arası zımba gibi insanların bulunduğu futbol camiasının tamamı yaptırabilir. valiler vali yardımcıları siyasiler vs yaptırabilir. ama halk yaptıramaz neden? çünkü kaynak kısıtlı.
    tam ortadoğu insanı cevabı şu cevap yemin ediyorum.
  • ateş, baş ağrısı, öksürük ve halsizlik nedeniyle hastaneye gittim. bütün semptomlar olduğu için hemen izoleye aldılar. sadece şüpheli olmama rağmen izoleye aldıkları odada covid pozitif olanlar da vardı! kan aldılar, tomografi ve röntgen çektiler. yaklaşık 1 saat sonra bir şey yok deyip eve yolladılar! covid testi yapmaya gerek duymadılar..evimde yaşlı ve diyabet hastası olan babam var. şu an odaya kapadım kendimi. ünlü, zengin, yaşlı veya kritik durumda değilseniz ve bu ön testte bulgu yoksa test yapmıyorlar!bence bu durum bir skandal....
  • bakan açıklıyor günlük kaç kişiye test yapıldığını sayıları ile görebilirsiniz.her şikâyeti benzer olana bir tani algoritması kullanmadan test yapmak maalesef şu an imkansız.bizi güney kore ile falan karistiriyorsunuz sanırım. şu an için bakanlığın belirlediği bir algoritma var ve mecburen buna uyularak test yapılıyor. ha kodomanlar zenginler nasıl yaptırıyor derseniz karantina otobüsünden polislerin indirdiği şahsi hatırlatırım...
  • kaynak kısıtlı....
    neden kaynak kısıtlı diye sormadıkça bu halk, o kaynak hep kısıtlı olacak
  • insanı düzene isyana sürükleyebilecek bir durum. kaç para ulan bir covid-19 testi.

edit: iki çaylak arkadaştan gelen bilgiye göre 1900-2000 tl civarıymış.
  • o zaman bu testler kimlere yapılıyor diyen arkadaşa cevaben:
    (bkz: fatih terim)
    (bkz: abdürrahim albayrak ve eşi)
    (bkz: mustafa cengiz'in ailesi ve yakın çevresi)
    (bkz: sen kim köpeksin)

liste yukarıdaki tipler ayarındakilerle uzar gider.
    yani meali, önemli şahsiyetsen sana, ailene, hatta yakın çevrene bile yapılır.
    sade vatandaşsan, git geber kardeşim!