şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 30 liralık uçak biletine 150 lira vergi ödeyince onaylanabilen açıklama. ayrıca hiç yurtdışında 600 dolar olan telefonun türkiye'de 1200 dolardan satıldığını falan söylemeyin. onlar hep firmaların çakallığı.
  • ilk zamanlar gelir vergisi üzerinden vergilendirme sistemi kurup kaçak çalışma mevhumunu çözemeyeceğini anladıktan sonra gider vergisini de getirip, gelir vergisini kaldırmamış olan canım ülkemin siyasilerinin ilginç iddiası. dürüst olup kayıtlı çalışan olarak her ay gelirin üzerinden ödediğin vergiden sonra bir de gelirinin geri kalanıyla aldığın herşeye de (ekmek, kıyafet vs herşey) vergi vermek ve vergilerin yüksek değil vergilerin her şey olduğunu kabul edememek sadece siyasetçiler için değil güzel ülkemde yaşayan herkes için gerçekten ilginçtir.
  • türkiye kişi başı milli gelirde oecd sıralamasında 16940$ ile şili ve meksikadan sonra sonra sondan üçüncü sırada. oecd milli gelir ortalaması ise yaklaşık 34000$. oecd dediğin oluşumun içinde 34 tane ülke var ve biz en yoksul 3. ülkeyiz. bırakın vergiler de azıcık düşük olsun. sen gelirde oecd ortalamasını yakala da istersen hepsinden fazla vergi al ortağaam.
  • mehmet şimşek'in yeni söylemi. bakış açısına göre nispeten yanlış olamayacak bir söylem. fakata direk orta ve düşük gelirli vatandaşa binen vergiler çok ağır. bu vergiler devletin ana geliri olduğu için de ortadan kalkmayacak gibi gözüküyor.

    ötv konusuna girmiyorum bile. bir deprem ve sonrasında ekonomik kriz. bunların sonucunda da ötv geliyor. allah muhafaza bir deprem afet daha olsa kim bilir ne türlü vergiler daha getirip üzerimize bindirecekler. gün geçtikçe daha da yaşanılmaz oluyor bu taraflar.
  • türkiye hariç dünyada başka hiçbir örneği olmayan, verginin vergisini alarak maliye politikalarında dünyada bir ilkin gerçekleştirildiği özel tüketim vergisinin bulunduğu bir ülkede, pek de inandırıcılığı olmayan laf.
  • yapan kişinin dünyada daha yüksek bir oranın nerede olduğunu ve o ülkenin kişi başı gelirini açıklamasını istediğimiz açıklama.