şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlar ülkenin düştüğü bok çukurunun dibini göstermesi açısından ilginç bir gösterge olabilir.

6 sene önce 5651 numaralı kanunun genişletilmesini protesto için yürüyüşler düzenlenmişti gruplar kurulmuştu.

bu yasak sadece bana mı dokunuyor bunu da merak etmiyor değilim.
  • öğretilmiş çaresizlik maalesef

ülkeden ve yöneticilerden ümidi kesince her şey normla gelmeye başlıyor. ansiklopedik bilgiyi yasaklayan bir zümre söz konusu çünkü.

kelimeler kifayetsiz
  • bir muz cumhuriyeti klasiğidir.

(bkz: 0wikipedia.org)
    (bkz: opera vpn)
  • edince ne olacak? fetöcü diye içeri atarlar. akademik makale bakacağım derken akşamına niye fetöcü olayım ki? nuriye ve semih işlerini ellerine geri alamadan ölecekler, ne yazık ki. gerçek bu yapacak bir şey yok.

(bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
  • beni de fazlasıyla şaşırtan bir durum. böylesine bir bilgi kaynağının kapatılması canımı yakıyor, herkesin sessiz kalması daha çok. gerçi sol frame'de dönen başlıkları gördükçe bu durumun böyle devam edeceği kanısındayım.
  • hayret ettirendir. "vikipedi yasağı var" diyince "e sen de salak mısın vpn kullan" diyen abuk bir kitle var bu ülkede. paşam bir tek kendi biliyor vpn kullanmayı, 0wikipedia kullanmayı.

başta 2-3 haftaya kalkacağını düşünüyordum ama aylar oldu yasak kalkmadı, tepki göstermediğimiz sürece artık kalkacağını da düşünmüyorum. bu süre zarfında vikipedi türkçe'ye doğru dürüst yeni madde eklenmediğini, diğer vikipedilerden geri kaldığını belirtmeme gerek yok.
  • bu yasağı neden kimse yadırgamıyor anlamış değilim. hacı sen ona erişimi yasaklayınca o olmayacak mı artık? kaldı ki yazılabilen bir platform orası gir düzelt ekle kafanı kullan.
  • bu yasağı protesto ederek olacaklarımızı düşünecek olursak, kimsenin sesini çıkartmaması çok normal.
    daha önceden de söylendiği gibi. peh wikipedia mi? banane ondan. ne işe yarar ki dememizinde büyük etkisi var tabi.
    artık her konuda konuşabilen insanlar olduğumuzdan, cümlenin başında veya sonunda cahillikten işte bunlar hep yazılabiliyor.
  • ülkenin gazali ifrazatından bir türlü kurtulamadığını gösterir.
  • vpn ile yasak delindiği için kimsenin tepki göstermediği yasaktır.