şükela:  tümü | bugün
  • kimsenin inkar edemeyeceği iğrenç gerçek.
  • çok iyi olmasa da dünyanın en kötüsü değildir. bir kuzey kore değil örneğin. çıkıp gitmene izin veriliyor.
  • tutan mı var lan seni at kafası!
    bu ülkede doğman senin tercihin değil ama s*ktir olup gidebilme iraden halen senin.şikayet edeceğine bu ülke için taşın altına elini sok.

not : bazıları hangi ülke bizi alacak demiş! sanki bundan önce amsterdam havalimanında pasaport polisleri elde çiçek ve çikolata ile taşaklarınızı okşayarak karşılıyordu da, son 16 yıldır vize vermiyorlar deme! (çomar değilim ağır küfür ederim!)
  • bi bitmediniz amk.yanı başında suriye var ırak var giren çıkan a hesap sorulmuyor bas git amk işte dünyanın en kötü yerinden kurtulun .
  • lan gidebilse gider zaten. bu ya sev ya terk et kafası hala yaşanıyor mu ya? elalem bunları yüzlerce yıl evvel aştı. çok gerideyiz çok.

haklılık payı yok değil.
  • bir adet ilgi budalasının sıçtığı tespit.

bir insan bunu diyecek seviyeye hiçbir bahane ile ulaşamaz. eğer bir troll söylemi değil de içten gelen bir duyguysa, bu insana bu topraklarda içtiği su, soluduğu hava haram.
    ülkedeki gençlerdeki yozlaşmayı ben de görüyordum ama bu, yozlaşmanın ötesinde düpedüz hainlik. bunun bir tık üstü ülkenin kötülüğünü dilemek, düşmanla işbirliği yapmaktır.
    batı özentiliği belki 150 yıldan fazladır var ama bu seviyeye hiç ulaşmamıştı.
  • türkiye'de yaşamak çok iyi değil eyvallah da en kötü demek de büyük terbiyesizlik, hainlik ya da trollük. klasik "buna şükür" kafasında bir insan değilim ne mevcut hükümet taraftarıyım ne de muhalefet taraftarıyım. milletini ve devletini seven bir türk genci olarak sadece görüneni söylüyorum.
  • o zaman seni böyle alalım kardeş!

türkiye'den siktir olup gitmek

genellemeye bak sen hele, dünya senin zihninde tek kıtadan oluşuyor sanırım?
  • "yeni türkiye"nin neferlerinin doldurduğu ve savunulacak yeri kalmayan ülkelerini savunmak için acınası bir şekilde dört döndüğü başlık. böyle başlıklar size ülke gerçeklerini gösterdiğinden ötürü kuyruğunuzu kaptırmış kedi gibi viyaklıyorsunuz. ne hainliğim kalmış, ne terbiyesizliğim, ne batı özentiliğim (batı'ya zerre sempati beslemediğim halde), ne ilgi budalalığım ulan. bir de troll denmiş, doğduğumdan beri bu ülkede yaşıyor olmaktan nefret ediyorum ve hiçbir aidiyet hissetmiyorum, tabii benim gibi insana ne empati kuracaksın değil mi? adam dalga geçer gibi "en azından kuzey kore gibi değiliz" falan yazmış. "beğenmiyorsan siktir git"çiler uğramasa olmaz zaten. kolaydı amına koyayım. dünyaca tokat manyağı olmuş bir para birimine sahip ol bakayım kolayca gidebiliyor musun? benim param olsa niye sizin rezilliğinizi çekeyim ki zaten? ucu ucuna tırnaklarımla kazıya kazıya bu ülkeden defolup gitmeye uğraşıyorum. ülkecek içime sıçtınız, hayallerime ve geleceğime de sıçmanıza izin vermeyeceğim.