şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 90'lar)
  • 50’lerde doğmuş nesildir. bugünkü gibi embesillerin dershanelerde, özel hocalarla binlerce soru ezberleyip iyi üniversitelere yerleştiği değil; zeki adamların, zekalarıyla iyi üniversitelere yerleştikleri, 2. dünya savaşında türkiye’ye kaçan profesörler tarafından eğitim gördükleri ülkenin altın neslidir.

bu dönemin boğaziçi, odtü, itü mezunlarına bakın aralarında boş adam yok denecek kadar azdır.

artık türkiye’de top üniversitelerde okumanın anlamı kalmadı gibi. hayatını soru çözerek geçirmiş, 0 sosyal ve pratik zekaya sahip embesillerle aynı sıralarda okumak ne okul döneminde, ne iş dünyasında insana hiçbir şey katmıyor.
  • türkiye'de ve dünyada bugün pek çok alanda kendini kanıtlayarak büyük işler başaran nesil kesinlikle baby boomer denilen 1945-1964 yılları arasında doğan nesildir. dikkat ederseniz, bütün büyük sanatçılar, düşünürler, bilim insanları ve daha akla gelecek ; tarihe adını yazdırmış nice değerli ya da büyük insanların hep bu kuşaktan çıkmış olduğunu görebiliriz.
  • 1950-1965 arasi döneme şahit olanlar ve 90lari yaşayanlar olarak iki grup, bana kalırsa ülkenin şansli insanları. ama bu dönemde yaşarken özellikle ergen, ilk gençlikte ya da genç yetişkin olunacak. karakter gelisimimiz ortamdan etkileniyor malum.
    ebeveynlerim ilk bahsettiğim yıllar arasında, ben de ikinci tarihlerde dediğim yaş gruplarından birinde idik. güzel zamanlar yaşadık, güzel hatıralar biriktirdik.