şükela:  tümü | bugün
  • dikkatlerden kaçmayan bir gerçek. bir zenci arkadaşıma bunu sormuştum siz zenciler nasıl böyle harika giyinebiliyorsunuz diye. bak dostum dedi. ben şikago'nun gettosunda büyüdüm. orada büyümek gerçekten kolay olmadı. amerikan rüyasının biz niggalara öğrettiği tek birşey vardı o da çalmak ve çaldığımızla kafayı bulmak. ancak yine de mutluyduk. trump geldiğinden beri ise işler hiç yolunda gitmedi. artık amerika bitti. ben de ekmeğimi helaliyle kazanmak için buraya bağcılar'a geldim ve şimdi gördüğün gibi burada saat satıyorum. bazen bağcılar sokaklarında gezerken kendimi şikago'nun banliyölerinde yürüyormuş gibi hissediyor ve duygulanıyorum. sizler harika insanlarsınız. özellikle de kadınlarınızın biz niggalara anlam veremediğim bir özel ilgisi var. ben bu misafirperverliği öz yurdumda bile görmedim. işte biz niggalar da bu yüzden sizlere laik olabilmek adına üstümüze başımıza biraz çeki düzen veriyoruz. şimdi o lanet kıçını tezgahımın başından çek de ekmeğime bakayım dostum, diyerek sözcüklerini sonlandırdı. tabi bunları aslında ingilizce söylemişti ancak ben görgüsüzlük olmasın diye çevirdim.

bu da böyle bir anımdır.
  • ek bir gerçek de fit, göbeksiz ve uzun boylu olmaları. dolayısıyla ne giyseler yakışıyor
  • vay be layık olmak varken adamlar amerikadan gelirken fransa üzerinden keşfedip buralara kadar getirmiş ve bizlere laik olmak istemiş inanılmazlar gerçekten..
  • çok serin hikaye. ikna oldum gibi.
  • ben de bahsi geçen niggalardan birini tanıyorum.
    merter'de işlek bir caddenin köşesinde saat satardı. ny asıllıydı. burada kazandığı ile wall street'i bafilediğini söylediğinde çok şaşırmıştım. o da trump'un saçlarına taktığı için merter'e gelmişti. çat pat türkçesi vardı. kadınların kendisine özel bir ilgisi vardı zira gerçekten güzel giyiniyordu, kadınlar her gün o köşede "onu alma beni al" diye yaygara yapıp trafiği kilitlediği için polis onu uzaklaştırmıştı. daha sonra kendisini rüyamda gördüm eline akrebi almış götüne yelkovanı sokmuş "ben gene geleceek mada fakaa" diye bağırıyordu.