şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: selman öğüt)’ü gördükten sonra akademisyenlere inancım zerre kalmadı bu ülkede. kof bile iyi bir nitelendirme olmuş.
  • bu bizim ülkedeki üniversitelerden bi sikim olmaz. neden dersen bunlar üniversite değil aile şirketi amk. spontan bir üniversite bir bölüm seç ve öğretim kadrosunda bir akraba olan öğretim üyesi olmazsa gel bileklerimi kesicem.

abi bu adam kayırma bir kurum ya da örgütün en büyük düşmanıdır. bir şeyin sonunu getirmek istiyorsan orayı akraba eş dost ile doldur sonra arkana yaslan çöküşü izle.
  • senin gibi kof adamlar arasindan elene elene en iyileri ciktigi icin cok da fazla kustahlasmamak lazim denilebilecek onerme.
  • yazdiklarinizin bir bölümü doğru.
  • lisansımı türkiyede tamamlamış ve masterını viyana teknik üniversitesinde tamamlamak üzere olan biri olarak katıldığım önerme. yabancı hayranlığından falan değil ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler, burada doktorasını yeni bitirmiş, çok tecrübeli olmayan, birkaç senelik bazı hocalarım var ve türkiye’de çok tecrübeliyim profesörüm diye gezen yüzlercesini gerek vizyon gerek bilgi bakımından on kez cebinden çıkartırlar. burada profesör olana kadar insanın öyle böyle götü çatlamıyor, tanıdıkmış torpilmiş öyle yürümüyor işler. e tabi ki fark ortada bu sebeple. tabi ki türkiye’de de bir sürü hakeden, vizyonlu ve kendini geliştirmiş akademisyenler var. ama kabul etmek lazım ki türkiye’de öyle bir hoca bulabilmek şans kabul edilirken, burada belirli bir konuma gelebilmek için aranan standart bu. istisnalar hariç çoğu bu kriterleri tamamlar.
  • bazi türk akademisyenlerin yayinlarina bakiyorum, almanya‘daki doktora ögrencisi kadar paper sahibi olmayan proflar var maalesef. geneli böyle tabi. ayrica yayinlari ne kadar aktüel orasi mechul, belki de cogunu sayfalarinda güncellememis de olabilirler tabi ama üc asagi bes yukari dogrudur.
  • iclerinde olumsuzlugun bulundugunu ama insanlardan saklandigina inananlar vardir. durum o derece vahim.

https://youtu.be/ykooyfeydr0 (12.dakikadan itibaren akademisyenlerin akli dengesi hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz.)