şükela:  tümü | bugün
 • hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama kırmızı ışıkta bekleyen arabalara bakın, 100 arabadan 90'ı siyah, beyaz ve gri. insanın içini karartan, zaten rengi kaçmış zorla yaşadığımız dünyada hayatı daha da renksiz hale getirmede emeği geçen herkesin anasını sikeyim.

  bir fulya almış başını gidiyor: "kardeşim kırmızı alma satamazsın", "yeşil ne apaci misin" vs vs. bırakın alsın aminakoyim, bırakın da insanlar içindeki çocuğu bari araba rengini seçerken susturmasın.

  rengarenk arabalar görmek istiyorum artık sokaklarda, hem böyle olunca araba görünce aklıma motorlu taşıtlar vergisi gelmez bir umut. bir umut işte, bir umut.
 • ciddi ve önemli birisi gibi gözükme kompleksinin uzantısıdırlar. ciddi adam renkli giyinmez, devlet adamları ve devlet araçları hep siyah ve gri olur.

  bu ciddi ve önemli biri gibi gözükme arayışının arkasında güç arayışı, güç arayışının arkasında kendine güvensizlik, güven eksikliğinin arkasında da işlemeyen bir toplum düzeni yatar...

  nereden nereye işte... smiley was here.
 • onu bunu bilmem de arabalarin hep beyaz ve siyah olmasindan sikayet eden adamin ya arabasi yoktur ya da arabasi 2007 model honda jazz falandir.

  bakin ben bi adet bordo, 1 adet lacivert, 1 adet de yeşil araba kullandiktan sonra renkli arabaya tövbe ettim.

  turkiyede orta halli arabalar şu an 100-150bin bandinda satiliyor. abd ve avrupada o paraya helikopter alabiliyorsun.

  helikopter parasi verdigim arabaya kusura bakmayin ama jelibon gibi renkler alacak degilim.

  1- araba cok kir gosteriyor.
  siyah da kir gosterir. beyaz ve gri bu konuda muthis. turkiye kirli bi ülke, havada cok kir, partikul ve toz var. yurtdisinda boyle degil. inanin bana. burda zehir soluyoruz. dolayisiyla arabalar 1 günde toz kir icinde kaliyor. yurtdisinda yasarken arabayi 2 ayda 1 bezle silerdim. yeterdi. turkiyede her gun yikamak zorundasin. 1 gun dahi temiz kalmaz.

  2- renkli araba kusuru gosterir. arabaya sinek osursa belli ediyordu eski arabalarimda.

  su an beyaz aracim var ve hicbir kusuru gozukmuyor.

  3- gunes ve sicaklik faktoru. renkli arabayi yazin gunes altinda 1 saat tut. 200 derece oluyor ici. beyaz araba ise ayni koşulda 50 derece oluyor en fazla. cok net fark var. tartismam dahi.

  4- renkli arabanin boya hizla solar. her sene bi ton cila vs şart.

  abdde insanlar 5000-10000 dolarlik arabalara biniyor (lüks arabaalr bunlar, ford mustang falan) yani 3-4 maaş parasina. adamin sikinde olur mu? orda ben de alirim karpuz yeşili mustangi.
 • önce hatay sonra fulya ne oluyoruz lan?
 • montlar için de geçerli bir durum. bu toplumun rengi siyah, kabul edelim.
 • her yerde beyaz araba. iğrenç. neymiş renkli arabanın boyası bilmem nolurmuş da, satarken cart olurmuş da. herkes mi fakir ve zevksiz olur bir ülkede arkadaş.
 • biri de çıkıp “fulya ne ki acaba?” demiyor. (bkz: furya) olmasın o sakın.
 • bizim toplumuzdaki bir malı alırken kendisi için değil de bir sonraki sahibi için almak, satacağı zaman zorlanmamayı düşünmek denyoluğu yüzündendir. gidin 10 kişiye en sevdiğiniz renk nedir diye sorun 2 kişi bile gri demez ama piyasadaki 10 arabadan 6-7 tanesi gridir.
 • mavi renkli cliomla katıldığım fakat ne tür psikolojide olduğumu çözemediğim durum. zevksiz türk insanı gerçeği işte. bok var herkes beyaz alıyor sonra araba satıcıları da satılmıyor diye getirtmiyor. ne boktan bir düzen pff.
 • türkiye’deki psikolojiye etkisi olan şeyler arasında şüphesiz en başta gelen etmen arabaların rengidir, nasıl da yakalamışsın seni hınzır, senden de bişey kaçmıyor.