şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
 • fulya değil furya dır o.
 • sedan en az d segment bir araç alacaksam hiç düşünmem siyah alırım. bunun hiç onunla bununla ilgisi yok. siyah sedan araca yakışıyor zevkim böyle.

  hatchback bir aracım olacaksa( su an var) siyah asla almam.

  suv tarzı bir araç alacak olsam hakiye yakın yeşil veya kahverengi alırdım.

  yani aracın modeline göre de renklerin yakışması diye birşey var her zaman aynı tadı vermez.

  mesela kia ceed benim araç bu arabaya kırmızıyı ben çok yakıştırıyorum yeşilin hiçbir tonu gitmez bu araca. bu benim fikrim.

  pejo 3008e kahverengi ve haki yeşili çok yakışmış ama geçen bir kahverengi tucson gördüm o kadar beğenmedim.

  gri mercedes c serisinin beğenirim ama gri passatı asla almam gibi gibi birçok örnek verilebilir.

  son olarak turuncuyu araçta sevmem ama geçen turuncu bir ford wildtrak gördüm mükemmeldi.
 • türkiye’deki psikolojiye etkisi olan şeyler arasında şüphesiz en başta gelen etmen arabaların rengidir, nasıl da yakalamışsın seni hınzır, senden de bişey kaçmıyor.
 • beyaz ve gri harici renklerin sıfır araçta birkaç bin tl farkla satılması ve ikinci el satışta zor satılması gibi sebepleri vardır. alırken pahalı, satarken ucuz ya da zor satış... insan sıfır araç alırken o kadar bütçeyi renk için değil daha çok ise yarayacak donanımlar için kullanmak istiyor. zaten vergiler ve kur farkı yüzünden bütçe kuş kadar kalmış, üste kalan birkaç bin tl'yi de işlevselliğe ayırmak o kadar da abes değil. geçen sene 10 aylık full donanımlı, sıfır km almış olduğum aracımı sırf rengi lacivert diye üç ayda zor sattım. lacivert diyorum bak, yeşil, sarı bok püsür değil.