• kendisi türkiyeyi avrupa ülkesi sanıp "1603" tl a lan biriyle konuşturmak gerek. arkadaş rahat tabii, bizde herşey o kadar pahalı ki bu söylediklerini yapabilcek kesim sanırım %10 fln herhalde asgari ücretle olmaz geçeceksin o ayakları
  • almanya bizi kıskanmakta haklı dedirtmiştir.
  • asgari ücretle kira verip araba almış, depoyu iki kere fullesek diyor. bizde kira veren araba alamaz. arabası olan asgari ücretli depo fullemeyi bilmez.
  • bir gurbetçi olarak bana başkası adına utanmak duygusunu yaşatan çok sayıda gurbetçi tiplemesinden sadece biri.
    4 yılımı türkiye’de geçirdim. en saf halimle bile bu kadar gerizekalı olmadım ve türkiye’yi maddi olarak almanya gibi bir ülke ile kıyaslama cüretinde bulunmadım.

avrupa’da hakikaten hayat pahalı ama bu ülkelerde sadece parayla alınan şeyler değil, insan hayatı da pahalı.
    bir haftadır istanbul’da araba kullanıyorum gitmediğim merkezi yer kalmadı. 1 gün de gördüğüm abukluğu ömrüm hayatım boyunca hollanda trafiğinde görmedim.
  • itinayla sikeceksiniz efendim. bu kadar net işte.
  • vicdanını, aklını, mantığını kaybetmiş insanın millete akıl vermesidir.
  • mevzuya yaklaşık olarak akp'li değilim ama şeklinde başladığı için geri kalanını izlemediğim video.
  • almanya bizi gerçekten kıskanıyor olabilir. türkiye bu mantıkta insanlarla doluysa yönetmek ne kadar kolaydır kim bilir, diye.
  • ilk giden neslin torunları da gurur duymamıza vesile olamıyor. ilk gidenler eğitimsiz kültürsüz olduğu için yetiştirdikleri nesillerden de hayır gelmiyor. vasat almancılar.
  • salak turkiyedeki her asgari ücretlinin altında araba var sanıyor anlaşılan.

20 yıl çalışıyor insanlar bi araba için burda. 25 inde kurulnuş arabaya geyik çeviriyor zibidi.
hesabın var mı? giriş yap