şükela:  tümü | bugün
  • gelsin 1600 lira ile türkiye'de yaşasın demek istediğim gurbetçidir.

gel 1600 lira ile geçin, biz de yorumu sana bırakalım, bir şey demeyelim.
    kelek!
    elin almanya'sında fink atmayı biliyon.
    politika yapmıyormuş, biz de yapmıyoruz.
    asgari ücret az diyince politika yapmak mı oluyor?

devletin kurumu yoksulluk sınırı 5000 lira diyor, beyimiz arabanın vergisini şeyini hesap ediyor.
    asgari ücretli araba alamıyor sen neyin hesabını yapıyorsun ordan?

o güçlü almanya'nın asgari ücretini kıyaslıyorsan bak sana birkaç parametre daha vereyim onları da kıyasla:

1. kişi başına düşen milli gelir
    2. enflasyon oranı
    3. işsizlik oranı
    4. cari açık

al bunlarla iki ay oyalan bakalım sen hadi.
    bi daha da avrupalı halinle türk işine karışma.
  • almanya bizi kıskanmakta haklı dedirtmiştir.
  • asgari ücretle kira verip araba almış, depoyu iki kere fullesek diyor. bizde kira veren araba alamaz. arabası olan asgari ücretli depo fullemeyi bilmez.
  • almanya da asgari ucretliler arabaya binmez, bunu bilen ama buna ragmen politika yapmaya calisan comar, kanake.

almanya da asgari ucret 1500 eurodur ayrica 1200 degil. kiraya 600 700 verirsiniz fatura falan 200 tutar (eger kiraya dahil degilse ki cogu ev fatura dahilli oluyor) geriye kalani sizindir. turkiye hesabini turkiye de yasayan yapsin.
  • bir gurbetçi olarak bana başkası adına utanmak duygusunu yaşatan çok sayıda gurbetçi tiplemesinden sadece biri.
    4 yılımı türkiye’de geçirdim. en saf halimle bile bu kadar gerizekalı olmadım ve türkiye’yi maddi olarak almanya gibi bir ülke ile kıyaslama cüretinde bulunmadım.

avrupa’da hakikaten hayat pahalı ama bu ülkelerde sadece parayla alınan şeyler değil, insan hayatı da pahalı.
    bir haftadır istanbul’da araba kullanıyorum gitmediğim merkezi yer kalmadı. 1 gün de gördüğüm abukluğu ömrüm hayatım boyunca hollanda trafiğinde görmedim.
  • vicdanını, aklını, mantığını kaybetmiş insanın millete akıl vermesidir.
  • mevzuya yaklaşık olarak akp'li değilim ama şeklinde başladığı için geri kalanını izlemediğim video.
  • almanya bizi gerçekten kıskanıyor olabilir. türkiye bu mantıkta insanlarla doluysa yönetmek ne kadar kolaydır kim bilir, diye.
  • ananı da al gel piç diyerek cevap verilebilecek süzme geri zekalı bir zekasızdır.

daha da küfretmek istemiyorum bu geri zekasız idiota.
    ha dur lan, küçük esnaf siksin seni.
    bak bu yakıştı.