• diyanet daha ne b.kuma yarar dedigim durumdur.

ulan cik televizyonda boyle bir buyu yok, yapan da yaptiran da cehennemliktir diye aciklama yapsana. aslinda diyanet kurumu cahil halkimizi yonlendirmek icin guzel bir enstruman, ama maalesef bu kurum sadece cocuk tacizleriyle gundeme gelen vakiflara yardim etmekle, her cikan son model mercedesi almakla, abuk sabuk aciklamalar yapmakla ilgileniyor ...
  • tarot, kahve falı, astroloji ot bok mevzularına gönülden inanan salaklarla dolu olm ortalık.
    2020 deyiz bak...

büyü, cin işlerine de inanan insan sayısı az mı sanıyorsunuz. aynı bokun laciverti bu tayfada.
    bitmeyecek bu tipler. bu kadar salağın olduğu bir pazarı asla salmayacaklar, her zaman ekmek yiyecekler.

o yüzden;
    tamam böyle bir sektör olması başlıca sorun. ama asıl sıkıntı o büyü yapma / büyü bozma kaideleri içine hayvanlara zarar verme maddelerini ekleyen amcık ağızlılar.

ya pezevengin evladı, at sidiği, maymun boku, dede taşağı kılı falan yaz iksir mi, ne skim hazırlıyorsan. bunlardan koy içine bari. kedi kuyruğu, patisi kesmek nedir.
  • (bkz: hayvanlara işkence tck'ya alınsın kampanyası)

ne olur yapın artık şunu!
  • işin aslı varsa ve büyü amacıyla hayvanların patilerini kesen kim varsa hepsinin canlı canlı kazığa oturtulması taraftarıyım. bu orta çağ zihniyetlilere böyle klas bir ölüm yakışır.
  • okumus etmis insanlar bile instagram’dan falci ariyorsa, ona sacma sapan paralar veriyorsa, kendini zeki sananlar astrolojiyi astronomiyle karistiriyor ve hatta surekli yildizlara bakiyorsa, bu sarlatanlar sosyal medyada zirvaladiginda itiraz ettiniz diye elestiriliyorsaniz; maalesef bunlar olur.
    zirvaliga bir kere prim verildi mi gerisi de gelir. cehalete hicbir sekilde sempati duyulmamali (politikadaki versiyonlari da allah’in adiyla kozmik odaya girenler, yolsuzluk yapanlar vb).

tanim: organize cehaletin dogurdugu vahset.
  • büyücü dedin ve blue truth gelecek.
  • başlığı açan arkadaşa sonsuz teşekkürler. çok büyük gündem olması gereken bir konuya dikkat çekmiş, düzenli bir şekilde linkler vs vererek durumu anlatmış.

biz de bir kaç hayvan sever arkadaşımızla birlikte bu olayları konuşuyor ve nasıl gündeme getirsek diye düşünüyorduk.

bir an önce haber kanallarına, sosyal medyanın gündemine sokulması gereken bir konu.

bu ülkede büyü yaptığını sanan ve bu büyülere inanan iğrenç cahil ruh hastaları o kadar fazla ki, hayvanları uygulanan şiddetin belki %80'i bunu kapsıyor. biz hala komşunun köpeğini vuran adam, köpeğe tecavüz eden adam şeklinde algılıyoruz hayvana şiddet olayını. bunların sayısı da az olduğu için "hayvana şiddet" yasası bir türlü gündeme gelmiyor.

ama büyü adı altında yapılan bu şiddet o kadar fazla ki, inanılmaz boyutlarda. bu durum gündeme yerleştiğinde, "hayvana şiddet" yasası da daha güçlü bir şekilde gündeme gelebilir.

lütfen mümkün olduğunca, elinizden geldiği kadar bu durumu gündemde tutmaya çalışalım. gerekirse hashtaglar ile twitter'da trend yapmaya çalışalım.

gizli kapalı bir şekilde, büyü denilen saçmalık altında hayvanlara çok büyük şiddet ve işkence yapılıyor, canları ellerinden alınıyor. herkes bundan emin olabilir, tamamen gerçek!
  • (bkz: #117452782)
  • bu konuda ne yapabilirim? bu zulmün, bu kötülüğün bitmesi için ne yapabilirim? lütfen beni bilgilendirin. yapabileceğim en ufak bir şey bile varsa yazın. maddi olarak bir şey yapamam ama onun dışında yapabileceğim ufacık bir şey varsa bile yapmak istiyorum. hiç bir şey yoksa yapılacak, gerçekten dayanılmaz bir çaresizliğe dönüştü artık bu zulümler. ulan ne istersin ki el kadar bir candan? ufacık bir can o... ne diyeceğimi bilemiyorum..

türkiye'de yaşamayı her geçen gün daha da zorlaştıran, insanı dehşete düşüren vahşet.
  • troll bir başlık olduğunu düşünerek girdim ama okurken kanım dondu.
    bunu yapanların, inndıkları ne varsa belalarını versin. küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum...
hesabın var mı? giriş yap