şükela:  tümü | bugün
  • caya bu kadar muptela olup bunun zitti bir sekilde kalitesiz cay icen/icmek zorunda birakilan baska bir ulke insani gormedim ben. disarida icsen berbat bircok yerde cay. imamin abdest suyundan hallice. sekerli su desen yeri var. evde alip yapayim desen aldigin yerli marka caylar cay tozundan gecilmiyor. tatlari da kotu. iyi cay iceyim deyip premium kalite alsan yerli markalarin onlarda da pek bir numara yok. yok abicim bu ingilizler biliyor isi hakikatten. biz cay yerine bir sey iciyoruz ama adamlar gercek anlamda cay iciyor. bununla birlikte farkli ulkelerde icilen caylar da bizim ictigimiz caya gore cok daha iyi.
  • nasıl olması peki ?

başlık açmakta çığır açmak...

katılmadığım düşüncedir.
    zehir gibi kaçak çayı için siz, onlar daha güzel gelir.

iran çayını da ırak çay'ını da ingiliz ve çin çay'ını da içmiş biri olarak, demli rize çay'ını tek geçerim.

zevk meselesi...
  • çayın tadını belirleyen en önemli unsurlardan birisi kullanılan sudur. damacana su ile birlikte çaykur tiryaki demliyorum. tadı gayet iyi oluyor.
    evde her gün bir demlik içiyorum ve dışardaki çayı içememeye başladım uzun süredir.
  • çay demlemeyi bilmiyorsan bu senin sorunun evlat.
    maalesef kaliteli olanı yurtdışına yolluyorlar, buna yapacak birşey yok. ama bu her gıda maddesinde böyle.
    ingiliz çayı demişsin, osuruk gibi kokan twinnings mi içiyorsun bunun tadı sana değişik olduğu için iyi mi geliyor bilmiyorum ama ingilizlerin iyi oldukları tek konu kaliteli yağmur orman sertifikalı çaylar kullanmaları bu kadar. bu da yine dediğime çıkıyor yani ülke olarak ekonomik durumumuz.
  • çay demleme yönteminin güzel olması ile kullanılan çayın kaliteli olması farklı şeyler. şöyle düşün; kötü çayı bu kadar iyi demliyoruz, bir de iyi çay olsa neler yapacağız. maalesef doğru tespit.

(bkz: kusmi tea)