şükela:  tümü | bugün
  • benzer sekilde 2002-2011 yillarinda gunluk 1 dolarin altinda bir parayla gecinmeye calisan insan sayisi da verilirse belki birileri anlar artik ekonominin reelde bok gibi oldugunu.. ya da anlamazlar yine.. at gozluguyle baktiktan sonra, gormek istedigini gordukten sonra sen ne gostermeye calissan bos..
  • türkiyedeki vergi düzeninin ne gadder düzgün işlediğinin göstergesidir. kalkınmış, sanayisi bizden gelişmiş, çok uluslu şirketlerini bildiğimiz ülkelerden dolar milyarderi çıkmama sebebi budur. bir de kanmayın, pek çok avrupalı zengin bir şekilde parasını ufak tefek vergi cenetlerine bölerek kendi ülkelerinde çok zengin gözükmezler, çoğu ezbere bildiğimiz çok uluslu firmaların sahiplerinin paraları ilginçtir ki ortada gözükmez. çünkü vergi memurları o yaşadıkları ülkenin en korkutucu adamlarıdır. e bizde vergiyi sallayan olmadığından kelli malı mülkü ortaya dökmekte bir beis gözükmüyor.
  • 2002 forbes rakamlarına göre* 4 tane olan dolar milyarderi sayımızı, her sene 3-4 tane artırarak 43'e çıkarmışız.

    ne yapıyoruz uğur ışılak'ın recep tayyip erdoğan şarkısını çalıp oynuyoruz. haydi eller dombıra.
  • thomas piketty'nin dedigine göre japonya'dakinden fazlaymış. ancak türkiye'deki sorun zenginliğin adil dağıtılamaması ve orta sınıfın olmayışının bu adaletsizliğin sürmesine neden olması. böyle bir durumda orta sınıf oluşamaz ve adaletsiz devam eder. yani ortada paradoksal bir olay söz konusu. bana ve koça aynı vergiyi ödeten sistemde, dolaylı vergilerin yüzde altmış beş olduğu bir ülkede tüm bunlar çok normal.