şükela:  tümü | bugün
  • karar veremediğim durum.
  • konya
    rize
    trabzon
    adana

edit: neden adana diye çok mesaj gelmiş.
    aslında adana'yı seviyorum ama güneşe silah sıkan dayıdan sonra gözümden düştü.
    ahlaksız değil ama tehlikeli.
  • soru mu bu?
    tabii ki de konya
  • ahlaksız şehir mi olur kardeşim
  • adana. adana sevdiğim bir arkadaşımdır. geçen sene 2000 lira borç aldı, hala ödemedi. geri ödemeyi nakit olarak değil de sıcak hava olarak yapıyor da olabilir. şehirler... bilirsiniz. hep kendi tarzlarında iletişirler.
    balıkesir'le de coğrafi bir meselemiz vardı; ama ayyuka çıkarılacak bir şey değil şu an için. bu konuda her an bir ahlaksızlık yapabilir. o yüzden konuyu üçüncü kişilere açıp ahlaksız durumuna düşen ben olmak istemem. hem daha ören'e gideceğiz tekrar. tam denize girecekken yağmur bastırsın istemem.

edit: başlığı doğru anlayan, en azından doğru karşılayan bir iki kişiden biri olmanın haklı gururunu yaşıyorum. bazı şehirlerin insanlarına laf atanlar vs. olmuş. komik. bu konuda diyecek başka bir şey yok.
    başlığın gereksizliğine rağmen, ben on numara mizah döner diye düşünmüştüm başlık ilk açıldığında. layıkıyla karşılanacağını sandım başlığın. renkli benzetmeler, zekice kişileştirmeler yapılır şehirler üzerinde demiştim.
    sağlık olsun dostlar. durmayın, şehir insanlarını kapıştırmaya devam.
    yok, ben meşgulüm biraz.
    böyle işlere hep meşgulüm.
  • "kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur." nietzsche

demek ki hangi şehirde bu tür şeylerin şövalyeliği, bekçiliği en çok yapılıyorsa, en ahlaksız şehir de o şehirdir.
  • (bkz: trabzon) rizelileri bile şehre sokmazdı bunlar. ama parayı görünce araplara sattılar topraklarını. çakma vatanperverdir çoğu.
  • ahlaksızlığın şehri mi olur? olur.. eğer bir şehirin geneli kendini ülke genelinden ahlaklı sayıp koca ülkeyi zor durumda bırakacak ahlaksızlıklar yapıyorsa olur.

cvp konya cvp kendini peygamberler şehri diye kutsayan ama bebelerle evlenmeyi doğal sayan pek çok anadolu şehri.
  • konya tabusunu yıkmayan yazarların kendi şehirlerinin ahlaksızları olduğunu düşünüyorum.
  • kocaeli gibi görünüyor.