6 entry daha
  • artık hiçbiri. türkiye'de kalifiye eleman olmak tamamen itibarsızlaştırıldı artık.

olaya şu açıdan bakalım;
    adı her sene değiştirilen birazcık ders çalışan insanın harikalar yaratabileceği siktiri boktan sınav var ya hani, onda bile her şey düşük düzeyde artık. bazen açıp puanlara bakarım. ulan bizim zamanımızda bu puanla değil iyi bi okulda iyi bi bölüm okumak açıkta kalırdın falan diye kendi kendime söylenirim. aşırı siktiriboktan bi sınavı bile yapamıyor yeni nesil.

2012/2013ten itibaren üniversiteler de kalitesizleşmeye başladı. şu an çok daha boktan bi yerde. herhangi bir şey üretmiyor artık üniversiteler. mesela 2017 yılında en çok yayın çıkaran üniversitelerden biri bartın üniversitesiydi. o büyük okullar ilk 10da bile değillerdi.

bu itibarsızlaşma da böyle başladı. siktiriboktan bir sınavda bile yaptıkları en iyi puan yıllar önce çoğu kişinin burun kıvırdığı bi puan olan çocuklar şu an bazı meslekleri ellerine aldılar bile. ama nasıl aldılar? üniversitelerin hangisinde iyi bir eğitim alabiliyorlar artık? ankara-hukuk'un ankara-hukuk olmasını sağlayan hocaları nerede mesela? etrafta yeni nesil üniversite öğrencilerinin hareketlerini ve yeni mezunların tavırlarını görünce kusmak istiyorum bazen.

mesela zamanında çok saygın bir meslek olan pilotluk şu an hiç de saygın değil. niye? çünkü ne thy eskisi kadar kasıyor ne yeni gelenler eskiler gibi kendini geliştirmiş. ha bir de artık herkes pilot olabiliyor.

askerlik? çok kıymetli değil miydi? askeri okullardaki eğitimleri herkes konuşmaz mıydı? şimdi noldu? 15 temmuz, fetö süreci bir yana aldıkları eğitim de boktan artık. ya allaşkına benim siktiriboktan gerizekalı kuzenimi bile seçmişler askeri eğitim verip rütbeli yapmak için fhdjdjdjd onu bile seçen askeriyeye herhangi bir güvenim yok artık.

öğretmenlik? teknolojinin aşırı gelişmesi zaten bu mesleği bitirirken artık ailelerin de öğretmen üzerinde aşırı baskı kurabilmesi bu mesleğin saygınlığını tamamen mahvetti. tamam benim annemin de öğretmenime atar yapmışlığı, şikayet etmişliği var ama benim suçlu olduğumu bildiği hiçbir konuda benim çocuğum en doğru dememiştir. şimdiki anne babalar öyle. en birinci onların çocukları falan.

doktorluk? ameliyathaneden selfie paylaşan bir doktora ne kadar güvenebilirim bilemiyorum. kendi kendini bitiriyor insanlar böyle. bir de açıkçası hastanede proflarla iç içe çalışıp yaptıklarını görünce doktorlara güvenim daha da azalmıyor değil.

mühendislik? bizi ne doktorlar ne mühendisler istiyordu di mi? e şimdi sütçü imam'dan mezun mühendis de istiyor bizi hdjwjsjwj.

kıssadan hisse yeni nesilin düşünmekten uzak olması, yaratıcı olamamaları sebebiyle üniversite eğitimi de saçma bir yere gelmeye başladı. hocaların okullardan atılması da cabası tabi. iyi bir eğitim alamayanlar da mesleklerini itibarsız hale getirmeye başladılar. o yüzden türkiye'de itibarlı bir meslek yoktur.
  • dansöz için en itibarsız meslek denmiş ama mekana gidildiğinde o ilk sıralardaki doktorundan hakimine mühendisinden profesörüne hepsi memeye para sıkıştırmak için birbiriyle yarışıyor.
hesabın var mı? giriş yap