şükela:  tümü | bugün
  • istisnasız herkesin suratından anladığım ve gördüğüm bir insan hal-i ruhiyetisidir.
    herkes kutup , herkes birbirine tahammülsüz, herkes aceleci, herkes barut fıçısı, kimsenin birbirine tahammül edemediği ve sürekli diğerlerini alçaltıp kendini yücelttiği bir durum mevcut.

herşeyi en iyi bilenler, doktorları dövenler,kızlara taciz edenler ve hatta tecavüz edenler, suriyeliler, saçma sapan öğretmenler, çocukları cinsel obje olarak görebilen orospu çocukları gibi uzayıp gidiyor liste.

kimsenin kimseye güveni kalmamış, adli sabıka kaydı temiz olan kimse kalmayacak yakında ve inanılmaz bir kokuşmuşluk mevcut. özellikle de olmayacak masallara inanma eğilimi var insanlarda.
    yetmez ama evet derken millet; en temel maddelerden üçü ,çocukların ve kadınların istismarı ile terörün biteceği algısıydı. bunlara rağmen sonuç hergün taciz tecavüz pedofili vakaları ve savaşa girmek.

bu akıl tutulmasını en son almanlar führercikleri ile yaşamışlardı ve şimdi geçmişlerinden utanıyorlar. bakalım bizim sonumuz ne olacak.

aramaya inandım fakat benzer bir başlık varsa moderatör arkadaşlar gereğini yapacaktır.
  • insanlardaki b6 vitamini eksikliğinden kaynaklanan durum.
  • gerginlik ve mutsuzlugun akut olmadigi kronik hale geldigi toplumlarda bir sure sonra toplumu etkisi altina alan bu tip hislerin toplumun kulturu haline gelmesinin bir sonucudur.
  • cok cay icilmesinden ve demir eksikliginden mutevellidir...
  • nasıl bi genellemedir anlamadığım. ne gerginim ne mutsuzum.

galiba türkiye’de yaşamıyorum .
  • tek sebebi olmasa da, 2018 yılı şubat ayı itibari ile yoksulluk sınırının 5.330,93 tl olmasının da büyük etken olduğunu düşündüğüm elim durum.
  • tam bu başlığa tıkladığımda yerel bir radyo kanalında murat kekilli çalıyordu. dinlerken içim bir tuhaf oldu.
    biz bunları hak edecek ne yaptık dedim içimden...

"ne güzel günlerdi o günler vay be,
    gardaş gardaş yaşardık bir zaman vay be.
    kim verdi elimize bu silahları,
    kim düşürdü bu hale kim bizi vay be.

yemyeşildi bu şehrin her yeri vay be,
    insan insan bakardık maviye vay be.
    sevdiğim bile terketmiş bu diyarları
    durulmaz bu şehirde duramam vay be."
  • her gün benzer başlıklar açılmakta ve başlık altına toplum yozlaşması, kokuşma çürüme, çöküş resimleri tasvir edilmektedir. evet sonuna kadar haklısınız hem de sonuna kadar.

çözüm bence artık yok ! ciddi bir felaket ancak tekrar birlik sağlayabilir. ülkenin başına bela gelmesini asla istemem ama baska cözüm zor gibi görünüyor.
  • doğu almanya’nın son zamanlarını hatırlatan mutsuzluktur.

- insanların rahatça konuşabildiği tek yerin mutfak olması,

- uzun süreli ekonomik durgunluk,

- 40 bin sınır güvenlik askerine rağmen insanların palas pandıras batı’ya kaçmaya çalışması.

bilemiyorum altan. bizim yıkacak bir berlin duvarımız da yok ki nasıl bitecek bu iş..