• kendimi çok derin duygulara sevk eden görüntüler.
  • tamam da neden zonguldak?
  • (bkz: karadeniz ereğli)
    (bkz: erdemir)
  • türkiye'deki ilk adidas mağazası ereğli'de mi açılmış? ereğli'deki ilk mağaza olmasın o?
  • soğuk sıkıcı bir şubat gününde canı sıkılan adidas’ın o zamanki başkanı stephan junkler bir sonraki dükkanının yerini belirlemek için bir oyun oynamaya karar vermiştir. gözünü bir tülbentle bağlayıp elindeki raptiyeyi haritaya rastgele yapıştırmıştır. ilk denemede hint okyanusuna denk gelen raptiye ikinci denemede zonguldak ereğli’ye denk gelmiştir. ereğli halkı dükkanın açıldığı hafta kırk gün kırk gece şerbet içip bu mutluluğu kutlamıştır.
  • (bkz: old laik days)
  • yeri çok değişmemiş mağazadır. şu anda da hemen 20-30 metre ilerde karşı tarafta hizmet vermektedir.

bir adres tarif ederken " adidas varya biliyomusun" diye genelde kullanilir
  • arkadaşım türkiye'nin değil, zonguldak'ın açılan ilk adidas mağazası o. koskoca adidas salak mı ilk mağazasını istanbul gibi bir büyük şehir dururken gitsin zonguldak'a açsın... başlığı açarken hiç mi düşünmüyor, sorgulamıyorsun a güzel kardeşim benim!..
  • bugün de şaşırdık şükür.

nostaljiyi iliklerime kadar hissettiğim gülümseten şaşırtan mutlu eden videodur.
    sebepsizce sevindim :)
  • ne değerli şeydin be adidas dediğim video. sonra yayılmayı hızlandırmak için streetball turnuvaları falan başlatmışlardı. şehir şehir geziyorlardı bildiğin. atv'de bölümleri falan vardı kızıl saçlı bi kız vardı çocukken aşık olmuştum eda'ymış adı. yıllar sonra ıstanbul'da öğrenciyken karşılaştım kendisiyle. sadece karşılaştım tabi heyecanlanmayın bi şey olmadı. neyse mağaza çok hoşmuş ilk ürünler 80'ler falan. o rengarenk çantaları nişantaşı'nda özel mağaza diye açılan yerde araplara bir geçiriyorlar anlatamam...
hesabın var mı? giriş yap