860 entry daha
  • az evvel bir reklam mı desem, bir tanıtım mı desem bilemedim bir şey gördüm televizyonda. kanal da trt spor bu arada, millet birbirini yiyor ya, bilgisayarda uğraşırken bir taraftan da onu izliyordum.

malum günlerden 18 mart 1915 çanakkale zaferi'nin yıldonümü.

"siperler arası 8 metre, ikinci siperdekiler yerlerini alacak, 3 dakika içinde öleceklerini biliyorlar....." diye giden, her sene 18 mart dışında bir gün olsun aklımıza gelmeyen o detaylar. memleketin herhangi bir karış toprağında kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışarak teşekkür etmek yerine belirli günlerde bu hamaseti yapmak.

hamasetin sonunda tüm bu olayı özetleyen biri çıktı, "işte biz bu zorluklarla kazandık" gibi beylik laflar ediyor. gözümü bilgisayar ekranından televizyona çevirmemle o tipi görmem bir oldu.

turgut altınok.

reklam filminin sonuna yazmışlar bir de "büyükşehir belediye başkan adayı" diye.

umarım kaybedersin turgut altınok. bu denli kutsal bir şeyi bile kendine malzeme etmeye çalışan bir insanın yüzünün gülmesini istemem.

umarım rezil kepaze olursunuz sen ve sana bu aklı verip bu reklam filmini çektirenler.

umarım bazı değerlerin, kutsalların bireysel çıkarlar için kullanılamayacak kadar hassas olduğunu bu halk kafanıza vura vura öğretir.
  • adaletsizlik. adaletin işlemeyeceğine olan inanç.
  • biat kültürü ve siyasal islam.
  • saygının yitirilmesi. ama her şeye; insana, hayvana, yaşama, doğaya, haklara, kurallara, kıymetli olan her şeye saygının yitirilmesi ve ardından gelen kıymetsizleştirme çabasının kendisine yeşerecek alan bulması.
  • cehalet ve din !
    ayrılmaz 2'li yine görevini tam olarak yapmıştır...
  • etik değerlere yabancılaşmak.
  • bir parça (bkz: kırık pencereler teorisi).
  • siyasal islam yazılmış mı diye baktım da yazmayan kalmamış galiba. ol sebepten asıl nedenini açıklıyorum, istiklal mahkemeleridir efenim. hümanist yaklaşıp işin kolayına kaçtılar. çok değil 10 bin tane mürteciyi* fazla kurcalamadan sallandırıverselerdi bugün böyle dertlerimiz olmazdı.
  • işte bu yüzden #139667884
  • ahlaksızlığı bile araptan faslıdan hatta hindudan gözetmek batıya karşıysa tü kaka politikasıyla tam yalıtma.

(bkz: güneşe yüzünü medeniyete gelince götünü)
102 entry daha
hesabın var mı? giriş yap