şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki son yılların en büyük çarpıtması. bu ülkede iktidar faşist kemalistlerin elinde olduğu dönemde tek kutuptu aslında, son 15 yılda diğer kutuplar da toplumda görünürlük kazandılar. asıl mesele de burada başlıyor işte. toplum kutuplaştı diyen laikçi yobazlar "nereden çıktı yahu bu başörtülüler" diyor aslında. bu insanlar hep vardı ama sen görmezden geliyordun, baskılıyordun. onlara hep ikinci sınıf insan muamelesi yapıyordun. memleketin imkanlarından hep sen faydalanıyordun. müslümanlar da biraz para kazanıp senin yaşadığın hayatı yaşamaya başlayınca da bunu kabullenemiyorsun işte. tüm karın ağrınızın sebebi bu.

bu ağlaklığı 140journos'un seküler göç videosunda da açıkça görebilirsiniz. adam diyor ki "ben artık burada yaşayamıyorum". yabma yauu, ulan biz de yaşayamıyorduk 80 yıldır. sistem senin sırtını okşarken iyiydi, şimdi şartlar eşitlenince "ben burada yaşayamıyorum, hayat tarzıma müdahale ediliyor ühühü" diye zırlıyorsun.
    hadi şimdi siktir ol git nereye gideceksen de memleket rahata kavuşsun.
  • bir kutuplaşma vardır evet. pastanın tamamına çökmüş ve vermek istemeyen laiklerle pastadaki kendi payını artık laiklere yedirmek istemeyen sömürülen halk kesimleri arasında bir kutuplaşma var.

eskinin laik elitleri de bu kutuplaşmadan istedikleri kadar rahatsız olabilirler. keyifleri bilir.
  • iki trollün ardarda entry girdiği başlık. yoksa?
  • (bkz: deliler konuşuyor beyler)

bunları ciddiye alıp yazı yazmayın boşuna geçen zamanınıza yazık.

aklı başında insanları burada sinirden kudurtmayı çok seviyor bunlar. prim vermeyin şunlara.
  • iktidarı desteklemeyip ülkede olan bitenden memnun olmayan herkesi "laik kesim" diye yaftalayan, kendilerini de "müslüman" diye tanımlayan dangalakların aşağılamalarına maruz kalan kesimdir.

hepinizin canı cehenneme, amına koydunuz ülkenin!

(bkz: ne şam'ın şekeri ne arabın zekeri)
  • amk birinin ismi bythem diğerinin ismi lord eddark stark. oturmuş laikligi gömüyorlar. ne ülke ama
  • senin mal olup hareket etmiyor olman senin sorunun kardeş.

herkes senin gibi mal değneği değil demek ki. sen kendine bok kadar değer veriyorsan bir bok gibi hayatını sürdürürsün.

bazıları kendisine daha fazla değer veriyor bu sebeple gidiyor ve bu senin canını sıkıyor anlıyorum. çünkü sen değişimden korkan bir ezik piçsin. yapabildiğin tek şey bir tepeden gelen emirle yazı yazabilmek.

o yüzden sen o kapasiteye gelebilecek biri değilsin. boşua düşünüp sahip olduğun 2 beyin kıvrımını da yorma.

80 senedir zulüm çekiyormuş bir de at siki. sorsan max 30 yaşında ama.