şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki son yılların en büyük çarpıtması. bu ülkede iktidar faşist kemalistlerin elinde olduğu dönemde tek kutuptu aslında, son 15 yılda diğer kutuplar da toplumda görünürlük kazandılar. asıl mesele de burada başlıyor işte. toplum kutuplaştı diyen laikçi yobazlar "nereden çıktı yahu bu başörtülüler" diyor aslında. bu insanlar hep vardı ama sen görmezden geliyordun, baskılıyordun. onlara hep ikinci sınıf insan muamelesi yapıyordun. memleketin imkanlarından hep sen faydalanıyordun. müslümanlar da biraz para kazanıp senin yaşadığın hayatı yaşamaya başlayınca da bunu kabullenemiyorsun işte. tüm karın ağrınızın sebebi bu.

bu ağlaklığı 140journos'un seküler göç videosunda da açıkça görebilirsiniz. adam diyor ki "ben artık burada yaşayamıyorum". yabma yauu, ulan biz de yaşayamıyorduk 80 yıldır. sistem senin sırtını okşarken iyiydi, şimdi şartlar eşitlenince "ben burada yaşayamıyorum, hayat tarzıma müdahale ediliyor ühühü" diye zırlıyorsun.
    hadi şimdi siktir ol git nereye gideceksen de memleket rahata kavuşsun.
  • bir kutuplaşma vardır evet. pastanın tamamına çökmüş ve vermek istemeyen laiklerle pastadaki kendi payını artık laiklere yedirmek istemeyen sömürülen halk kesimleri arasında bir kutuplaşma var.

eskinin laik elitleri de bu kutuplaşmadan istedikleri kadar rahatsız olabilirler. keyifleri bilir.
  • iki trollün ardarda entry girdiği başlık. yoksa?
  • (bkz: deliler konuşuyor beyler)

bunları ciddiye alıp yazı yazmayın boşuna geçen zamanınıza yazık.

aklı başında insanları burada sinirden kudurtmayı çok seviyor bunlar. prim vermeyin şunlara.
  • devleti pastadan ibaret görüp de biz az yedik o pastadan siz çok yediniz sıra bizim diyen adamlardan gel de vatanseverlik, bekle. gel yavrum sana kocaman bir pasta alayım pastaneden de rahatla.
  • amk birinin ismi bythem diğerinin ismi lord eddark stark. oturmuş laikligi gömüyorlar. ne ülke ama
  • türkiye'de kutuplaşma var çünkü bu halka her şey tepeden indirildi, yenilik hareketlerinde halktan herhangi bir talep olmadı. aydın kesim dediğimiz insanlar tarafından kıçları toparlanmaya, bazı haklara sahip olabilmelerine, daha özgür ve insanca yaşayabilmelerine ortam sağlandı. ama halk bunun için bir mücadele vermediği için sahip olduklarının kıymetini hala anlayamadı.
    bakınız fransa, ingiltere gibi ülkelerde halk kendisi isyan etti haksızlıklara ve mücadele halk tarafından başlatıldı.
    o yüzden hiçkimse çıkıp da "bir gecede cahil kaldık" demedi.
    türkiye'ye bakıyorsun adamlar devleti kurana düşman, tutturmuşlar osmanlı sevdası, sorsan osmanlı hakkında bildiği her şey tv'deki dizilerden izlediği kadardır. yazık gerçekten çok yazık.
    eğer bu halkın bir kesimi sahip olduklarının değerini bilmiyorsa, nankörlük ediyorsa bence onlar siktirsin gitsin.
    bu ülkenin kurucusuna ayyaş diye hakaret eden, yıllar sonra hala çirkin iftiralar atan ümmetçiler siktirsin gitsin arabistan'a.
    ama sonra geri dönmek yok, ben nereye düştüm diye zırlayıp dönmeyin. ait olduğunuz arap medeniyeti size çok iyi gelecektir hadi yallah arabistan'a.