şükela:  tümü | bugün
  • bu sabah istanbul trafiğinde yaptığım bir gözlem sonucu yaklaşık 7 milyon olduğunu söyleyebilirim.

17 ekim 2016 istanbul trafiği başlığından da görüleceği üzre istanbul çıldırtıcı bir trafikle boğuşuyor, sebebi de sabah erken saatlerde ümraniye civarında gerçekleşen maalesef ölümlü bir kaza. bu sebeple köprü trafiği avrupa yakasında metrise kadar varmış durumda, bildiğin duruyor...

peki durmak istemeyen bir kısım oç ne yapıyor? köprü üzerindeki karşıdan gelenler için açılan ek şeride giriyor. bildiğin ters yöne! bir adet servis minibüsünün önderliğinde gerçekleşen bu eyleme katılım yaklaşık %10 civarında. 70 milyon ve %10 = 7 milyon... evet.
  • evet yollardaki durum hakikaten korkunç.saygısızlar,oç ları,dangalaklar,kendini akıllı sanan gerizekalılar,tembeller,embesiller,şehir magandaları ,eşkıyalar...
    ne ararsan var.
    aslında ben hükümeti de anlamıyorum. problemli olan her noktaya kamera koy,polis koy.,milleti soymak için elinde bu kadar imkan var.büyük düşünemiyorlar.vizyonsuzluk had safhada.çünkü durum ortada,bu milleti s.ke s.ke adam edersin ancak.
  • yol ortasında kontrolsüz bir şekilde geri gelene korna çaldı diye peşine takılıp önünü kestikten sonra sürücü camından arkadaşımı darp eden orospu cocuklarının da dahil olduğu sayı
  • gerçekten her yerdeler. sırf bugün evden işe gidene kadar 2 tanesiyle karşılaştım yarım saat içerisinde.

ilk olarak bahçelievler metrobüs durağına çıkarken merdivenler var. bu merdivenlerin sağ tarafı yağmurdan dolayı su olmuş, göl olmuş. insanlarda haliyle oraya basmadan sola kayarak çıkıyorlar. embesilin teki koşa koşa o sulara basıp sıçrata sıçrata çıkmaya çalıştı, üstüne düştü kalktı tekrar düştü koşmaya devam etti. amaç ? yani amacın nedir arkadaş neye bu acele ?

daha sonra yenibosna indim bu seferde çıkarken merdivenlerde bir insan yoğunluğu sıra sıra insanlar inip çıkıyor bitane dallama sırayı bozup insanların ortasından yara yara yukarı çıkmaya çalışıyor. amaç ?

böyle insanların toplum içinde yaşamaması, barınmaması gerekiyor. bunlar toplum içinde yaşamayı bilmeyen birer oçtur.
  • kontrolsüz olarak artmaktadır.. en sağlam örneği hayvanlar için su koyduğum kaba her gün sigarasını atan ibnedir.. umumi tuvalette deliğe denk getirmeye uğraşmayan şerefsiz bunda niye bu kadar ısrarcı anlamış değilim..
  • dün trafikte giderken konuyla ilgili kendimce güzel bir çıkarım yapmıştım, arkadaş sağolsun burada da böyle bir konu açınca aklımdan geçenleri yazmak istedim.
    ankara'da turan güneş bulvarı trafik sıkışıklığından dolayı genişletildi ve sanırım 1 şerit daha büyüdü. genişleyen şeridin yanında haliyle de emniyet şeridi. dün buradan geçerek, panora tarafına gittim. emniyet şeridine geçmekte geçmekte insanlar hiç tereddüt etmiyorlar. ben ve benim gibi ancak birkaç insan geçmek istemiyor. benim utandığım şeyde ne kadar da rahatlar. e. şeridi ilave şerit olmuş, anlamını yitirmiş. kendi yakınını taşıyan bir ambulans geçmek istese ve takılsa burada, haspam güzelce geçirir ama kendi yapınca ses yok. neyse son tahlilde en az yüzde elli bu oran. yaklaşık 37 milyon tane var bunlardan. asıl komik olanı ise, o sayının içinde buradan bir çok kişi, akrabalarımdan, arkadaşlarımdan bile vardır mutlaka.
  • çok yüksek olan sayıdır. kadını erkeği yok, artık kolombiya gibi bir ülkede yaşadığınızı bilmeniz gerekiyor, yani her an her yerde biriyle tartışmaya girdiğinizde darp edilebilir, dövülebilir, bıçaklanabilir veya sopayla yaralanabilir veya en kötüsü olarak da öldürülebilirsiniz.

tabii ki bizler normal vatandaşlar olarak yanımızda sopa bıçak vb. şeyler taşımıyoruz. amacımız kendimizi korumak olduğundan doğanın en tehlikeli silahlarından biri olan "biberi" kullanıyoruz. kendinizi ağzından zehir fışkırtarak rakibini geçici kör eden bir yılana benzetin ve gerektiğinde biber gazı ile rakibinizi yere serin. tek bir gözüne tek bir fıs sıkmanız dahi yeterlidir, o kadar keskin bir acı verir ki, o kişi o an başka hiçbir şey düşünemeyecek hale gelir ve bu arada siz de tehlikeli bölgeden uzaklaşmış olursunuz.

polisler eylemcileri en zararsız şekilde gözlerine biber gazı sıkarak uzaklaştırırlar. yasalara saygılı vatandaşlar olarak siz de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.
  • kütüphanelerde sesli bir şekilde telefonları ile konuşanları unutmamalı.
    hatta o telefonu sessize almayanları, babadan oğula nesil bunlar...
  • türkiyedeki akp seçmeni sayısıyla arasında ciddi bir pozitif korelasyona sahiptir. belki tesadüftür tabi, bilemedim bak.
  • en büyüklerinden biri ankara'da