83 entry daha
  • henüz tak etmemiştir, tak etse duramazdın.
  • geç kalınmış durum. bu başlıkta ülkede yaşayan zengini fakiri bir olmalıdır. hepimizin alım gücü düşüyor. her yazarın bu başlıkta iyi kötü bir girdisi bulunmalı. sustukça daha çok tepemize biniyor zamlar.

ben orta halli sınıftım. her mevsimde güzel bi tatil yapardım. gönlümce gezerdim. birşeyi yerken doğru düzgün hesap yapmazdım.

iş durumumdaki şartlarıma baktığımda ise son 2 yıldır açıklanan enflasyona karşı değer de kaybetmiyor hatta artıyor. ancak gerçek enflasyon tabii ki yaşadığımız olmadığı için ben hiçbir şey yapamaz oldum.

geçen sene 1, bu sene hiç tatile gidemedim. bir yerde oturup bişey yerken menüdeki fiyatlara bakıyorum içki içeceksem meze ile geçiştiriyorum. düzgün bir yemek yiyeceksem içki içmiyorum. bütün bu standartlarımdan vazgeçmişken bir de ay sonunu hesaplıyorum.

hala cebimizdekine göz diktiler! susmayın. ben istanbul'da yaşamıyorum otoyol geçişlerim de çok değil. tabii ki başka şeyleri de etkiliyor lojistik faaliyetleri ıvır zıvır mutlaka etkileniyorum.

ben susmuyorum siz de susmayın. halk herşeyin üstündedir. anlamayan sizi deli edecek cahiller olacaktır. yılmayın anlatın durumu!
  • olene kadar mokoko nickli arkadaşın yukarıda yazdıkları sayesinde olmadığına emin olduğum durum.
  • bu kadar pahalılıktan daha kötüsü bence, bu kötü ekonomiye ve yapılan zamlara karşı hiçbir reaksiyon gösterilmemesi.

yakın örnek olarak (bkz: sarı yelekliler) fransa'da getirilmeye çalışılan %15 akaryakıt zammı yüzünden ülkede savaş çıktı resmen.sonuc; hükümet geri adım atmak zorunda kaldı.

şiddeti ve vandalizmi hiçbir şekilde savunuyorum ama sadece son bir yılda ülkemizde elektriğe %60 doğalgaza %52 zam geldi ve kitleler halinde kalkıp 'ne oluyor lan' diyemedik.

edit. daha kalavyenin tuşlarından parmaklarımin sıcaklığı geçmeden gelen yeni bir zam (bkz: 7 ekim 2019 köprü ve otoyol zammı)

hukuk kuralları çerçevesinde protesto hakkımızı kullanmalıyız. gerçi protesto ve sokağa çıkma hakkı nerdeyse yok şu anda.biz sustukca hepsi elimizden alınıyor.sanıyorum biz bu şekilde durdukça da bu durum daha da kötüleşerek devam edecek.
  • topyekün grevlerin yapılması işini çoktan geçtik. bir yerden patlak verecek ama hayrola
  • hiç sızlayanmayın tespit güzel ama hala rte nin adı bile anketlerde %40 ın altına düşmüyor. bu nedir yahu ne zaman kurtulacağız bu illetten memleketin tam 50 yılı gitti.
  • malum parti halen 20 milyon kişinin oyunu alabiliyorsa henüz tak etmemiş demektir. erdoğan kriz yok dedi olay bitti dağılın aq.
  • tak etmiyor (bkz: tiktok) videosu ediyor amına koyduğumun tımarhanesinde. zam geldikçe millet deliriyor, delirdikçe videoya çekiyor amına koduğumun embesilleri.
  • oysa ki 8 yıl önce avrupadan aldığım bir deodorant hala 19 euro.
2233 entry daha
hesabın var mı? giriş yap