şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünya üzerinde, dinlediği müzisyenlere karşı en vefasız davranan rock dinleyicisidir. avrupa'da, amerika'da rock grupları, yaptıkları işlerden iyi paralar kazanıp, dinleyicilerine daha kaliteli müzik üretme gayretindeyken, türkiye'deki rock grupları parasızlık içinde zar zor albüm çıkarabilmektedirler.

    malesef, türkiye'deki rock dinleyicisi, dinlediği grubun acı çekmesini, yokluk içinde kalmasını ve kendilerine para kazandıracak işlerden uzak durmasını istiyor. rock grubu/şarkıcısı sokaklarda yatıyorsa, ancak garajda albüm çıkarabiliyorsa, son model arabaları yoksa "süperdir", "davaya sadıktır".

    bu tip adamları, metallica başlığı altında bolca bulabilirsiniz. oysa düşünemezler ki eğer metallica gibi gruplar para kazanmasalar turlara çıkamazlar, tapınacağınız fotoğraflar çektirip, albüm, albüm kapakları yapamazlar.

    böyle olmasının sebebi, türkiye'deki rock dinleyicisinin bencilliğidir. dinlediği müziğin herkes tarafından dinlenmesini istemez, ona özel olsun ister. normal bir insan bu müziği dinlediği zaman, artık değersiz olduğunu düşünür. çünkü o müzik artık farklı kılmaz onu. hep kaliteli albümler olsun ister ama parasına kıyıp orijinal albüm almaz, internete düşmesini bekleyip bedavaya sahip olmak ister.

    kısacası, türkiye'de rock müziğinin gelişmemesinin en büyük sebebidir türkiye'deki rock müzik dinleyicisi.