şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iyice dejenere olmuş, çürümüş, kokuşmuş, yozlaşmış aptal bir kitledir.

  artık rock dinlemeyen biri olarak söylüyorum, rock müzik özünde içi en dolu müziktir. insanı düşündürür, koyun yapmaz, muhalefet etmeyi, isyan etmeyi öğretir.

  günümüz nesli orasına burasına piercingler, palyaço gibi gotik makyajları, karı kız kaldıracağım diye ebleh ebleh hareketler, böyle bir özentilik, bir farklı görünme çabası, bir ukalalık.

  ulan black sabbath war pigs'de boşuna mı o kadar çığırdı, metallicalar boşuna mı master of puppets'lar çıkardı, sex pistols'lar boşuna mı bürokrasiye sövdü?

  hadi bunlar yurt dışı. pentagramlar secret missile derken boşuna mı feryat figan etti? ulan 2003'te mor ve ötesiler, aylin aslımlar, feridun düzağaçlar savaşa hayır diye ortak şarkı yayınladı lan bu memlekette!

  ulan adama soruyorum ne dinliyorsun? rock diyor. peki diyorum hangi gruplar? model, son feci bisiklet bükücü müdür sürücü müdür nedir.

  ulan model diyor model.

  yemin ederim sizin yüzünüzden rock müzikten soğudum, elektronik müzik dinliyorum artık.
 • dünya üzerinde, dinlediği müzisyenlere karşı en vefasız davranan rock dinleyicisidir. avrupa'da, amerika'da rock grupları, yaptıkları işlerden iyi paralar kazanıp, dinleyicilerine daha kaliteli müzik üretme gayretindeyken, türkiye'deki rock grupları parasızlık içinde zar zor albüm çıkarabilmektedirler.

  malesef, türkiye'deki rock dinleyicisi, dinlediği grubun acı çekmesini, yokluk içinde kalmasını ve kendilerine para kazandıracak işlerden uzak durmasını istiyor. rock grubu/şarkıcısı sokaklarda yatıyorsa, ancak garajda albüm çıkarabiliyorsa, son model arabaları yoksa "süperdir", "davaya sadıktır".

  bu tip adamları, metallica başlığı altında bolca bulabilirsiniz. oysa düşünemezler ki eğer metallica gibi gruplar para kazanmasalar turlara çıkamazlar, tapınacağınız fotoğraflar çektirip, albüm, albüm kapakları yapamazlar.

  böyle olmasının sebebi, türkiye'deki rock dinleyicisinin bencilliğidir. dinlediği müziğin herkes tarafından dinlenmesini istemez, ona özel olsun ister. normal bir insan bu müziği dinlediği zaman, artık değersiz olduğunu düşünür. çünkü o müzik artık farklı kılmaz onu. hep kaliteli albümler olsun ister ama parasına kıyıp orijinal albüm almaz, internete düşmesini bekleyip bedavaya sahip olmak ister.

  kısacası, türkiye'de rock müziğinin gelişmemesinin en büyük sebebidir türkiye'deki rock müzik dinleyicisi.