şükela:  tümü | bugün
 • (kanunlara ve sürüş kurallarına uymaya çalışan, omuzlarındaki sorumluluğun bilincinde olan, başkalarının haklarına saygı göstermeye çalışan servis şoförlerini tenzih ederim.)

  öncelikle; (bkz: 5 haziran 2016 osmaniye'deki trafik kazası/#60974055)
  http://www.hurriyet.com.tr/…4-ogrenci-oldu-40113591

  servis aracı kaza yaptı haberleri

  linkten de görülebileceği gibi, sadece aylar içinde yaşanan yüzden fazla işçi ve öğrenci taşıyan servis aracı kazası ile birlikte, osmaniye'de yaşanan bu katliama da trafik kazası manşetini attıktan sonra oturup neyin yanlış olduğunun düşünülmesi gereken, çok ciddi bir meseleyi anlatan başlıktır.

  servis kullananların demek istediğimi çok net anlayacakları üzere, servis şoförlerinin bir bölümü trafikte tam anlamıyla bir terör uygulamaktadır. bu terör iki taraflıdır; trafikteki diğer sürücülere ve kendisini uyaran yolculara karşı olan.

  bunca olay yaşanmışken, son 6 ayda bile yüzlerce insan bu vahşilerin kural tanımamalarının ve yeterince gelişmemiş olmamalarının etkisi ile hayatını kaybetmişken, işi bu konuları çözmek ve sürücü kaynaklı kazaları minimize etmek olan devlet kuruluşlarının kılını bile kıpırdatmadığını ve hatta bir boka yaradığına ve caydırıcılığına şahit olmadığımız takografların dijitale dönüştürülmesi hakkındaki yönetmeliği esnetip ertelediğine şahit oluyoruz. bkz erteleme sebebi ise değeri 1000 tl bile olmayan fiyatların oluşturduğu ekonomik zorlukmuş.

  hadi şimdi bu ekonomik zorluğu ölen bu yüzlerce insanın ailelerine anlatın onları ikna edin de, daha çok para kazanın...
 • her gün sabah akşam işe arabayla gidip gelen bir insan olarak maruz kaldığım terördür. arabayı üstünüze sürercesine şerit değiştirmeleri, sinyal bile vermemeleri, kırmızı ışıkta geçmeleri, aniden önünüze kırmaları.... daha neler neler.

  ayrıca büyük bir kısmının üstünde nerede ne amaçla çalıştığı yazmamaktadır. bunları nereye şikayet edeceğimiz hakkında fikri olanlar lütfen yazsınlar. bir gün hepiniz servis aracı mağduru olacaksınız çünkü.
 • taksiciler ve minibüs şoförlerinin otobana çıkmış halleridir. her sabah çevreyollarını kullananlar iyi bilir. bu magandalar sürekli sinyalsiz olarak önünüze kırarlar, sokulmayacak yerlere aracın burnunu sokar yol isterler, çoğunluğu emniyetten giderler ama ne hikmetse hiçbir şekilde ne ceza yerler ne de başka bir yaptırım uygulanır.
 • beyaz minibus teroru olarak da adlandirilir. (bkz: #60057834)
 • istanbul trafiğinin gerçekten bir numaralı sebebidir bunlar. en acilinden metro vb. uygulamaların en iyi seviyeye yükseltilip bu araçların trafikten men edilmesi gerekiyor. en az yüzde doksanı çılgın gibi sürüyor bunların.
 • aslında servis dolmuş taksi ve kamyon şoförlerinin neredeyse tamamının ipsiz sapsız eğitimsiz öğrenimsiz ve denetimsiz olmasından kaynaklıdır. bunun nedeni ise ticari ranttır.

  biri 10numara yağ yakıyor mazot yerine beriki bir tur daha atmak için trafiğin altını üstüne getiriyor öteki zaten bu dünyadan vazgeçmiş adamlarla iş götürüyor.can taşıyorum ülkeyi temsil ediyorum falan hikaye.

  bir taksi plakası 1milyon içindeki şoför 5 para etmez olunca bir p plaka 250bin içindeki şoför üç kuruş olunca başka nasıl bir sonuç çıkabilir.

  sarı kamyonlar ve dolmuş minibüs şoförlerinin bir çoğu yollarda altlarındaki taşıtı götüne nişadır sürülmüş merzifon eşeği sanıyor bir o şeritte bir bu şeritte paldır-küldür sinyal takip mesafesi ışık hak getire...

  ama bizim duble yollarımız var, köprülerimiz, viyadüklerimiz, yerli otomobilimiz, yerli yersiz her konuda fikri olan siyasilerimiz, o siyasilerimize meftun yerli düşmanı zencilerimiz var hemi de tür banlı o yüzden bu meseleler öyle çözüm isteyen meseleler değil.

  çünkü siyasi ranta tahvil edilemeyen ticari rantlarla işi olmuyor bu hükümetin.

  yolların köprülerin adını 15 temmuz yaptılar mı bir köprüden geçmeye 90tl dönmeye 90tl aldırdılar mı onların yolla işi bitiyor. çünkü yolsuzluğu olmayan yolla da o yolun yolcusuyla da ilgili değiller epeydir.
 • benim de faydalandığım iş yeri servisinin şoförünün her gün bizi ölümle burun buruna getirdiği davranışlar bütününün yol açtığı durum.

  hakikaten nefret ediyorum.
 • öğrencilerin arasında silahlı çatışmaya girecek kadar güvenilir ve muhteşemler.

  http://www.cnnturk.com/…nunde-servisci-hesaplasmasi

  ilgili bakan ve trafik amirleri, sevgili trafik polisleri. lütfen bunların gözünün yaşına bakmadan cezalandırın. radikal politikalarla bunları hizaya getirin. takografların sürekli kontrolünün yapılmasını sağlayın ve kurallara uymayanlara ciddi yaptırımlar uygulayın. insanlar trafikte her gün ölüm tehlikesi yaşıyor ve servisçilere laf dinletemiyor. öğrenci ve işçi taşıyan servislerde sürekli kaza - ölüm haberleri alınıyor.
  neyi bekliyorsunuz?