şükela:  tümü | bugün
  • 'fosteptik çukurunda bulunan nesnelere benzerler tümü. kimisi kırmızı, kimisi lacivert. hepsinin derdi aynıdır. iktidar olup söğüşlemek.

liderlere, ideolojilere tapınmaya devam.. bokunuz da boğulun.!
  • 8 ocak 2014 itibariyle 77 tanedir.

http://www.yargitaycb.gov.tr/…spartiler08012014.pdf
  • az önce fox tv haberde röportaj yapılan amcanın dediği gibi
    "bu kadar çokluk yokluğa delalet eder."

95 tanedir.
  • an itibariyle 91 adet varmış.
  • sahip oldukları kemik ve potansiyel kitlelere istinaden gerçekleştirilen akademik araştırmaları neden paylaşmadıklarını merak ettiğim partilerdir.

tabi bu sorunun temelinde bu tür araştırmaları takip ettikleri ve gelişmesi yönünde destekte bulunduklarını da varsayıyorum. sonuçta açılacak bir bakkal dükkanı için bile oturur araştırma yapar, rakipleri inceler, süreç içerisinde yeni tedarikçiler edinir, ürün portföyünü ihtiyaçlara yönelik şekilde düzenlersin.

çok merak ediyorum, siyasi partiler örgütlenme anlamında oldukça elverişli imkanları olmasına karşın oy verenlerine dair ne kadar bilgiye sahipler ve bunları paylaşmak isterler mi? parti seçmenlerinin siyasal yönelimlerine etki eden sosyo ekonomik faktörler çeşitli akademik çalışmalar neticesinde ulaşılabilir, elbette partiler nezdinde de bu araştırmalar takip ediliyordur, peki bunları her parti neden kendi web sayfaları, sosyal medya kanalları vb. alanlardan ulaşılabilir kılmaz?

örneğin ben akp, mhp seçmeninin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak benim hayatıma ne kadar etki ettiğini görmek isteyebilirim. bir akp'li de chp'nin, hdp'nin kendi hayatına etkisini neden görmek istemesin?