şükela:  tümü | bugün
 • karanlık bir gelecek, bakın çok korkunç, çok acı çekecek siz ve çocuklarınız. ülkeye bunları almanın çok ağır bir faturası olacak. ümmetçilik bize pahalıya patlayacak. arapla iş tutanın burnu boktan çıkmaz. aşağıda az sonra gelip ırkçı, insan dişmini diye türeyecek davarlar size de çok güzel laflar hazırladım. zira sizin hümanistliğiniz de puştlar içindir. zira sizin insan haklarından anladığınız ya terör hakları ya da gericiliktir. sizin amına koyduğunuz bu ülke benim dedelerimin kanıyla aldığı ülkedir. madalya da karşımda duruyor. orospu çocukları sizi... neyse konuma döneyim.

  bu suriyeliler ülkesinde savaş varken kaçıp sığındıkları ülkemizde;

  1)sefa pezevenkliği yapıyor mu? sahilde nargile içip bas bas bağırıyor, genç ve güzel kızları rahatsız ediyor mu kendi tipine ve leş gibi kokusuna bakmadan?

  2) ülkesinde savaş varken burada üreyip 10 tane çocuk peydahlıyor mu? her yerde çocuk arabası ve dibinde 5-6 tane enikle, görgüsüzlük içinde yüzüyor mu?

  3)metro ve kafelerde, topluluk içinde taşkınlık yapıyor mu? kuralları ihlal ediyor mu, gürültü yapıp rahatsızlık veriyor mu ? medeniyeti ayaklar altına alıyor mu almıyor mu? metroda bağıran, çocuklarını oynatan, ayaklarını uzatan araplar dan bıktık be! yerlere çöp atıyorlar bi de?

  4) en önemlisi talan, hırsızlık, gasp, tecavüz, taciz, dolandırıcılık ve hile bunlarda var mı? var tillahı var.

  demek ki neymiş susacakmışsın biz burada kendi çocuğumuzu zor besliyoruz, okula zar zor gönderiyoruz, sinema ve tiyatro gibi sosyal faaliyetlere ne vakit ne nakit ayırabiliyoruz. yani baştan söyleyeyim sikerler. ülke karıştığı anda bunlar yağmaya başlar. bunlara karşı önlem alınsın artık.
 • bence yeni döviz kurları sebebiyle işsizlik daha da artacağından sosyal çatışma riski daha da yükselecek. çünkü eskiden beğenmedimiz işleri yapmak zorunda kalacağız ve bu insanlar ile iş gücü piyasasında rakip olacağız.
  türkiye batıya göç etmek isteyen insanlara engel olmayı bırakmalı, bırakın orada alt seviye işler yapsınlar her halükarda türkiye de tatil yapmaya gelebilirler hemde bizim tl kazanarak yapamayacagimiz tatilleri yaparlar.
 • bilim adamları, sporcular, sanatçılar olmak değil tabi,
  çete, mafya, suç ardından bağımsızlık safsatası ile terör örgütü kurmak.
 • belli ki suriyelilerin bulunduğu türkiyenin geleceği, türkiyedeki suriyelilerin geleceğine göre şekillenecek. allah yardımcımız olsun. adamlar ekmek elden su gölden mitoz bölünme hızında çoğalıyorlar. azınlık olacağımız tarih yakındır diyim ben size.
 • bu suriyeliler kendi ülkelerini bile umursamayan tipler.
  türkiye hiç umurlarında olur mu sanıyorsunuz?
  bugüne kadar hiç suriyeyi düşünen, suriyenin halini kendine dert edinen, ülkesini daha iyi bir noktaya getirmek isteyen, ülkesi düzelse de geri dönsem diyen, bunun için çaba sarfeden bir suriyeli gördünüz mü? öz vatanını umursamayan bu milyonlar türkiyeye kazığın kalınını nasıl sokar siz düşünün.
 • suriye’deki geleceklerinden parlaktır.
  ne güzel ülke, ekmek elden su gölden yaşa dur.
 • türkiye'deki muhalif türklerden daha parlaktır.
 • herhangi bir felaket durumunda (deprem vs.) bu insanlar dükkanları evleri ve hatta ölenleri yağmalayacak haydutluk yapacaktır. abarttığımı veya ırkçılık yaptığımı düşünüyorsanız bu insanları tanımıyorsunuz demektir.
 • hemen hemen çoğumuzdan parlaktır. beleş sosyal imkanlar ve eğitim hakkı da var. yarın iş kademelerini de bunlara tahsis ederler (ki ucuz iş gücü için suriyeliler tercih ediliyor). o yüzden her türlü gelecekleri var ülkede. biz oturup halimize yanalım.
 • himmm ülkeyi beğendiler. nasıl olsa çoğalma konusunda turklerden geri de değiller. e buralarda çok olan güçlü olandır. çok mutlu olurlar ne olacak başka.
  ülkeyi begendilerse gerisi önemli değil