şükela:  tümü | bugün
 • hergün yıkanmamak.
 • çok dindar milletimiz sözde alkol var diye içinde deodorant kullanmadığı için
 • peynir tuketiminin yüksek olmasıdır
 • dış güçler tabi amuğa goyyin, ne sandınız. yoksa bizim halkımız aslında çok temizdir. avrupa tuvaleti, banyoyu, duşta türkü söyleyip ossurmayı falan hep bizden öğrendi.
 • (bkz: driclor)
 • metrekare başına düşen insan sayısının, bazı bölgelerde yüksek seviyede olmasıdır.

  edit : imla.
 • kişi yıkansa bile kıyafet kullanımı o kıyafeti haftada kaç kere giydiğiyle alakalı bir durum olabiliyor.

  benim gözlemlediğim ( nasıl bir gözlemse artık burnumu abilerin ablaların koyunlarına sokup snıf snıf çekiyorum. )

  - bu vatandaşlar haftada 3 veya 4 kere aynı tshirt pantolon vb. giysileri giymeye devam ediyorlar. ( bunun normali 36 derece hava sıcaklıklarında 1 kere giymektir. ha ben hiç terlemiyorum lemur gibiyim (lemur terlemez mi?) )ne gerek var canım diyorsan o başka )

  - deo kullanımı evet gerekli ama bunu yanlış kullanan insanlar var. kıyafetlerine sıkıyor insanlar evet evet parfüm gibi gaz karışımını koltuk altına apışına değil direk üstüne sıkıyor.

  - zaten kokunun oluşması demek bakterilerle mümkün oluyor. haliyle bu giydikçe rengi açılan kıyafetlerin bakteri yuvası olması nedeniyle kokması mümkün. yani doğru düzgün yıkanmazsa bu kıyafetler kokmaya devam edecekler. kullanılan çamaşır deterjanı ve tekniği mühim.

  - sosyo ekonomik en büyük etkenlerden biri. adamın öyle bir duş sistemi vardır ki (veya olmaması= gece kondu ) o insan o duşa girmemek için türlü şeyler yapar.
  haftanın 7 günü dışarı çıkan bir insan 7 ayrı tshirt sahibi olması gereklidir. sokağa giyebileceği sağlam 7 tshirtü olmayan insanlar var mıdır ? vardır diye düşünüyorum.

  - kimse kimseyi kandırmasın kültürümüzde öyle hergün çamaşır yıkama duş alma yok. hem ekonomik hem savaş görmüş nesiliz biz safsataları yüzünden haliyle özellikle yaşlı ve orta yaşlı insanlarda bu koku durumu daha sık karşılaşılan bir durum. ayrıca akdeniz tembelliği olaya eklenince durum ortada.

  özetle koku konusunda ben de hassasım ama beverly hills de yaşıyormuşcasına davranmanın anlamı yok. sen ben diyelim üste saydığım imkanlara sahibimiz ama olmayanlar ne yapsın?

  seksin olaya katkısı var mı evet vardır ama malum pil firmasının tavşanı değilsen veya 30 yaşın üstündeysen 365 gün seks yoktur. özellikle yazın çiftlerin seks oranı düşüş gösterir. yeni evli veya yeni takılmaya başlamamışsan.

  yine dünyayı kurtardığımız bu başlığın garip entrysinin sonuna geldik.
 • insanımızın işgüzarlığı ve rahatlığından olabilir.
  mesela, sigaraya 13tl verebilip, bir deodorant'a o parayı verememek veya insan içinde kötü kokarım korkusu olmaması .

  not: sigara kullanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap