şükela:  tümü | bugün
  • üniversitede okuyanlar olsun, saatçiler olsun türkiye'deki afrikalı kardeşlerimiz gerçekten aşırı efendi. hiç amerikadakiler gibi gansta, nigga efenim ne söyleyeyim cocainman değiller. ırkçı olmadığımızı söylüyoruz ama hiçbirimiz üniversitelerimize afrika'dan okumaya gelen bu kardeşlerimizi arasına almıyor. çok fena dışlandıklarını ve yalnızlık çektiklerini düşünüyorum. efendi olmaları da bence bununla alakalı. bu içine kapanık kardeşlerimizi açmamız lazım diye düşünüyorum ama ayrıca çok açıldıkları zaman da eşeğin amına suyu kaçıracaklarını düşünüyorum. çok da açmayın lütfen. dozunda yeter.
  • sokak ve caddelerde efendiler, kimseye hiç bir şeye karıştıkları yok, kendi hayatlarını yaşıyor gibiler. zira bir çoğu kaçak yada yasa dışı olarak barınmaktalar (siz de yabancı bir ülkede kaçak olsanız onlar gibi olurdunuz), toplu yerlerde efendi takılmalarının en büyük sebebi bu. fakat toplu yaşadıkları yerlere gelindikçe bu efendilik yerini biraz hırçınlığa bırakmıyor da değil. göz göze gelindiğinde bile nefretle baktıkları, her türlü şiddeti uygulamaya hazır oldukları gözlerinden okunuyor.