şükela:  tümü | bugün
  • a milli takıma topçu çıkaramama, kaliteli aksiyon filmi çekememe, 3 tarafı denizlerle kaplı ülkemizden olimpik yüzücü çıkaramama gibi ülkemizin genlerinde olan başarılı başarısızlıklara yıllarca aşinayız.

ancak son zamanlarda dikkatimi çeken şey etkileyici siyasetçi çıkaramıyoruz. başarılı veya başarısız olmalarından ziyade bir imaj eleştirisi bu. aktif siyasetçiler dinazor gibi ortalama 65 yaşında. meclis değil huzurevi. emeklilikten sonra yapılan ek iş gibi insanlar milletvekili olmuş.

savundukları ideolojileri zerre dikkate almadan belirtmek istiyorum ki devlet'in tepesinin türkçeye olan hakimiyeti çok zayıf. özellikle binali yıldırım, devlet bahçeli ve meral akşener bu konuda çok eksik.şimdi sen kendi türkçe'ne bak diyebilirisiniz ancak benim böyle bir amacım yok. ayrıca vurgu tonlamalarına değinmek bile istemiyorum. bir kalıp vurgu tonlama var hepsi onu kullanıyor. biraz kılıçdaroğlu ve erdoğan bu konuda sıyrılıyor.

yani özetle kitleleri peşinden sürüklüyen karşıt görüşlü insanlar tarafından bile konuşurken vay be diyebiliceğimiz bir adam yetiştiremiyoruz. bir martin luther king, bir malcom x bir obama etkileyiciliği yapamıyoruz.
  • içindeki "artık" sözcüğünün "1938'den beri" ile eş anlamlı olduğu cümle.

atatürkçü değilim ama bu gerçeği ifade edebilmek için atatürkçü ya da kemalist olmaya gerek yok. bir ona ve yaptıklarına, bir de ondan sonra gelenlere ve şu an ona rakip olup onun yaptıklarına zıt şeyler yapanlara bakıyorum. yok arkadaş, vallahi kıyaslayamaya bile ar ediyor insan.

ne demişler "yiğidi öldür ama hakkını yeme." ondan sonra gelenlerin hepsinin zekasını, bilgisini, iradesini, becerisini toplasan bu adamın onda biri etmez.