şükela:  tümü | bugün
  • leicester diye bir şehrin olmaması.
  • türkiye' den bir leicester city çıkmıştır. adı da bursaspor' dur.
  • istanbul diye bir şehir olması ve bu şehrin takımlarının futbol piyasasındaki üst düzey lobileri ile, leicester olmaya aday takımları cebren engellemesi.
  • altyapıya verilmeyen önem ve yaygın şekilde yapılan şikeler olarak cevaplandırılası.
  • haydi yapalım edelim vs diyene , otomatikman icat çıkarma gece gece tepkisi verilmesindendir
  • (bkz: bursaspor)

siz leicester'i köy takımı sanıyorsunuz galiba. adamların yayın haklarından aldığı parayı bir yıl boyunca göremeyen onlarca takım var türkiye'de.
  • (bkz: 2009-2010 spor toto süper lig şampiyonu bursaspor)

ingilizler acaba biz* şampiyon olduktan sonra ingiltere'den bir bursaspor çıkmamasının nedeni diye tartışmışlar mıdır?
  • bursaspor'un şampiyonluğu sonrasındaki sezonda başımıza gelenleri görünce, leicester'in yaptığı bursaspor'un yanında devede kulaktır.

trabzonspor'a yapılan haksızlıklara bakarak, türkiye'de komşu çocuğunu övüp kendi çocuğunu döven bir sistem vardır.

bu ülkede "anadolu takımlarının çok götü kalktı. onları şampiyon yapmayalım." diye kendi arasında konuşan başkanlar, şike yaptığı halde sportif olarak ceza almadan hala spor kulübü yönetiyor.

bu sebeple kimse boş yere romantiklik yapmasın.
  • türkiye'nin ingiltere olmaması şeklinde kısaca cevaplandırılabilecek soru.

işin özüne bakarsak da bir soruyla cevaplamalıyız. neden çıksın? bizdeki bu fakir edebiyatı mı desem, eziklik mi desem bilemiyorum ama zayıf takımların başarılı olması isteğini anlamıyorum. neden leicester çıksın bi izah edin. doğru olan bir işe daha çok yatırım yapan, o işin doğrularını yapan kurumların başarılı olmasını istemek değil mi? biz soruyu böyle soracağımıza türk kulüplerinin avrupa performanslarının yaptığımız yatırımlarla orantısızlığını sorsak daha mantıklı değil mi? bizden neden bir sevilla veya porto çıkmıyor? onları geçtim bi şahtar zenit bile çıkmıyor. neden milli takımımız bu kadar kötü?