şükela:  tümü | bugün
 • beni acayip sasirtan bir durum! trafik michael schumacher, mika häkkinen, jacques villeneuve ve benzerlerinden gecilmiyor ulan!
 • one seat otomobile hatun atılamayacağının bilincinde olan arkadaşlarımızın sebep olduğudur.
 • lisanslar cok pahalı oldugun gerçekleşen durumdur. yoksa arkanızdan gelen hafif ticarinin size yaptıgı baskıyı hakkinen 98'de bile yapamıyordu. bunun dışında griddeki diğer pilotlar sirketlere ait clio symbol, linea ile accent taksi şoförlerinden secilebilir.
 • hangi spor dalında dünyaca ünlü bir sporcu çıkardık ki f1 den çıkaralım diyerek karşılanması gereken durum. ayrıca unutmayalım, türkiye bir sporcu ülkesi değildir.
 • trabzonluyum
  burada babalar çocukları konuşmayı öğrenmeden trabzonspor demeyi öğretir futbol tüm türkiyenin ortak sporu kabul edilir ama sonuçta hiç bir dalda sporcu yetişmez
 • bir ara jason tahincioğlu parlatilmaya çalışılmıştı. federasyon oldukça destek vermişti ama gp2 klasmanında berbat bir performans sergilemisti. malasef turk pilotluğunun zirvesi de o olmuştu. ha belki kenan sofuoglu gibi futbolun amatör ligi klasmanındaki yarışmalarda yarışıp 1. olsa, kenan sofuoğlu gibi havası olurdu. ama bogulursam büyük denizde bogulayim dedi ve boğuldu.
 • normaldir.
  lisan eğitiminden günlük fitness programına kadar f1 pilotları sporcudur, bizimkiler ise şofördür.
 • aklima jason tahincioglu'nu getirmis dogru tespit. kendisi baba torpili kontejanindan gp 2'de bir sezon boyunca yarisip sezonu sonuncu bitirmis idi. tabii ki profesyonel motor sporlarina bile torpille adam gonderen turkiyeden degil schumacher, maldonado dahi cikmayacak, cikamayacak.
 • f1 pilotları bu işe 4-5 yaşlarında karting ile başlıyor. ve bu yaştan itibaren aralıksız olarak karting turnuvalarına katılıyorlar. sonra yavaş yavaş daha profesyonel kategorilere yükseliyorlar.

  şimdi soruyorum, hadi diğer illeri de geçtim istanbul'da bile ne kadar imkan var acaba, küçük yaşta çocukları karting'le başlayarak tecrübe sahibi yapacak kaç tane turnuva var?

  tabi sadece bu da yetmez, avrupa'dan uzmanlar getirerek alt yapı oluşturulmalı yetenekli sürücü seçmek için. sonra hadi karting'i geçtim bu çocuk bi yerde formula 3 vs. yarışlara katılmalı, yani ülkeden de destek lazım sponsor lazım.

  hepsini geçtim çocuklarına bu eğitimi verebilmeleri için ailelerin ne kadar imkanı var? fakir orta doğu ülkesiyiz, istanbul'un zengin çocuğu olacaksın, ailen vizyonlu olacak 4 yaşında karting'e başlayacaksın, çok çok çok yetenekli olacaksın, eline geçen fırsatların hepsini iyi değerlendireceksin, zamanı gelince formula yarışları için sponsor bulacaksın. kısaca anasının amı.

  lan sabah akşam futbolla yatıp kalkmamıza rağmen, bunda bile kırık yılda bir düzgün bir iki futbolcu çıkarıyoruz. f1'i bırak, daha ucuz ve imkanı daha geniş olan tenis, yüzme vs. dallarında rezaletiz, siktirmeyin f1'inizi.

  (bkz: her kuşu siktik bir leylek kaldı)