şükela:  tümü | bugün
 • bu uygulamalar gayet net gösteriyor ki sadece vatandaşa para yok.

  sen dünyanın heryerine herşeyi gönder ama covid hastası vatandaşın hastane hastane sürünsün, bir ambulans evine gelmesin, özel hastanelere kabul edilmesin.

  bu sadece örneklerden biri.

  para çok arkadaşlar anlayın artık şunu. para sana bana yok. yandaşlar hastane yapsın, kullanılmayan otoyollar, köprüler cebimizdeki son parayı da boşaltsın.

  nereye gidecek bu manzara hiç kestiremiyorum.
 • promosyondur, numunedir.

  ilerleyen dönemlerde maskenin tanesi kaç akçeden buralara gidecek, göreceğiz.
 • sayın reis-i cumhur.ben maske bulamıyorum.eczaneler de satmaya yanaşmıyor yasak diye.ptt internet sitesinden de başvuru yaptık ama 5 tane bedava siparişi geçtik ve ne zaman gelecek belli degil.
  şu an yardıma daha öncelikli olan ülkenin kendi vatandaşları değil midir?
  edit:imla
 • adamlar bizden başka herkese yardım ediyorlar vallahi, maşallah.
 • bizim maske siparişi yalan oldu galiba. üç gün evvel vermiştik siparişi oysaki. yardımlaşmak iyidir fakat şu an önceliğin kendi vatandaşımızda olması gerekmez mi?
 • turk doktorlari malzeme eksikliginden cigira cigira oluyor adamlar sov pesinde.

  her gun telefone sms atip para dilenmesini biliyorlar.
 • başka milletlere yardım etmek kendi milletine yardım etmekten daha fazla sükse yapıyor değil mi? sonuçtan kendi milletine yaptıkların görev, diğerlerine yaptığın lütuf. işini kaybedenlere günlük 39 tl'yi reva görenler bunlar. yazık!
 • (bkz: imf 5 milyar avro borc istedi verin dedim)

  senelerce bunu iç siyasette malzeme olarak kullandılar. halbuki milyarlarca dolar borç almıştık, alıyorduk, tek fark imf’den değil özel bankalardan alıyorduk

  benzer durum bu yapılanlar da.
 • valla tanıdığım kendiside ekşisözlük yazarı arkadaşım ;ingiltere firmasının birine 1milyon maskeyi ihracat yasaklanmadan önce sağlam bir şekilde yüksek marjlarla satmıştır. şu an giden bedavanın rakamsal toplamından fazla kar etmişlerdir heralde . hala burda maske yok diyen arkadaşlar görüyorum; ülke maske cenneti ; ihracat yasak olmasa ; kendi kullanımımız dışında günde en az 600bin adet sadece cerrahi maske ihracatı olur tanesi 2 dolardan .. ama devlet kendi satmayı veya hibe etmeyi tercih etti, özel sektörün elinden aldı bu gücü.. muhtemelen imaj arttırıp ; virüs dönemi sonrası turizm üzerinden etkili olmak istiyor olabilirler.. maskecilerin de yarısı devlete üretiyor artık.. istesende üreticiden alamıyorsun bırak ihracatı.. bazı üreticiler devlet dışında dışarıya mal veremiyor, fatura da kesemiyor.. sadece maske için değil; gözlük üreticileride var aynı şekilde.. ülkenin uzun vade de facia olmazsa allah korusun; tekstil türevi ve koruyucu ekipman türevi bir eksiği yok.. ventilatör sıkıntı olacaktı; onu da devlet firmaları seferber ederek çözdü görünüyor.. vatandaşa maske verilmemesi sadece lojistik-dağıtım sıkıntısıyla alakalı.. o da çözülecek gibi görünüyor.. boşuna velveleye veriyoruz ortalığı..
334 entry daha