şükela:  tümü | bugün
  • ekonomi bakanı nihat zeybekci nin açıklamasıdır.

katar' a gideceğine ne bileyim, afrika ülkelerine, türkmenlere, endonezya' ya, myanmar' a, sayamayacağımız açlıktan ölen yüz binlerce çocuk fakir ülkeler var. 90 uçak dolusu yardımı hiper zengin bir ülkeye gönderiyoruz.

haber linki
  • yıl olmuş 2017 hala saçmalamakta sınır tanımayanlar var.

bak yavum, benim sana 5 bin tl borcum var diyelim ve ödeyemiyorum, bir gün sen bana diyorsun ki, kardeş evden çıkamıyorum çok yorgunum, bana 2 ekmek bırakabilir misin? ben de senin evine 2 ekmek bırakıyorum.

türkiye'nin katar'a 90 uçak dolusu yardım malzemesi yollaması tam olarak budur.

lan adamlardan aldığımız milyar dolarlar var, geri ödeme şansın var mı o parayı skik! bırak da o kadar erzak yollansın.
  • 10 bin dolar milli geliri(yersen) olan ülkenin 90 bin dolar milli geliri olan ülkeye yardım etme durumu
  • bakalım katardakiler de zehirlenecekler mi ?
  • kendi askerini zehirleyenleri koruyup kollayan, belki de kendi........
    kendi fakirini görmeyen, suriyeli aç sırtlanlarla altın tuvalete sıçan katarlıların götünün deliğinde çadır kuran ar damarı çatlamışların açıklaması.
    ar damarınız çatlamış, en kısa zamanda şah damarınız da patlasın inşallah.
  • katar da zamanı gelince bize petrolü, doğal gazı bedava verir diye hayal kuran varsa, hiiç heveslenmesin.
  • haberde yardim kelimesi gecmiyor. bakanin dedigi de su:
    "... türk ürünleri oradaydı. bizden istedikleri özellikle süt ve süt ürünleri grubu ve yumurtaydı. hepsini indirdik oraya ve bugüne kadar da 90 uçak gitti. ve kardeşlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşıladık."
    yardim falan yok, daha once suudi arabistan'dan tedarik ettikleri sut, sut urunleri ve yumurtayi simdi turkiye'den tedarik ediyorlar. zaten oraya giden urunler de market raflarina gidiyor.
    yardim olsa halka bedava dagitilmasi gerekirdi. yani biz yardim olarak yogurt gonderecegiz adamlar market rafinda 17 liraya satacak, boyle bir sey olabilir mi lan harbi diyorum gerizekali misiniz nesiniz...