şükela:  tümü | bugün
  • benim yaptığım olaydır.

türkiye’den kanada’ya çıkan express entry onayından sonra göç etmeden çekebildiğim kadar krediyi 14 saat içinde çekip binlerce lira eksi limite düşüp kredi kartından hem para hem borç mil çekerek business biletimi alıp kanada’ya göçme olayım.

herkese tavsiye ederim.
    75k ihtiyaç kredisi verdiler
    9k kredi kartından çektim
    6k da banka kartından çektim ( eksi hesaptan )
    24k öğrenci kredim var
    10k başka kredi borcum var.

toplamadım. bir daha da gelmem. 5 yıl sonra kanada pasaportumla gelirim zaten borçlar 8yıla af olur. oh.

çekin gidin abicim.

edit 1: sayın conspiracy theorist arkadaşlarım. kanada’ya takip ettiği falan yok. açıkça yapacağınız eğlem şu :

ev tut. evi o eve yönlendir herşeyi orada yaşa 3 ay. sonra evden çık sonraki kiracı seni evden çıktığını nüfusa beyan etsin. bitti. adresin nüfusta yok artık.

seni tüm ülkelerin konsolosluklarına haber salarak mı arayacaklar allasen 2028’e kadar pasaportum var. konsolosluğa uğramam bile.

edit:2 hırsız mış pes. onca milyonlar kaçıran herif iflas çekip gidiyor. ben neden gitmeyeceğim.

al yasal çektim. hırsızlık değil ki. çekerim istediğim kadar sonra da ödenem. akıllı olan yapar. hepsi krizden sonra affa uğrayacak. onu bile ödemem ya. ayrıca 30k diyenler olmuş evet o civar bir şey benim yerleşmeme bir normal araba almama ve iş bulamama yetti. arttı da. tatile gideceğim şimdi.
  • hırsızlık. ar damarı çatlamış k falan toplamazmış bir de pezevenk. hırsız. arsız.

ek : çürümüş kokuşmuş zihniyetinde canlandırdığı onca adam milyonlar kaçırıyor diye kendisinin de görece düşük miktarı kaçırmasını mübah görüyor adam.

kaçmak diye üzerine basa basa başlık açıp al yasal çektim ama ödemem de diyor kıvırıyor görmemiş zenne.

sen ister olmayan vicdanına namuslu taklidi yaparak kendini kandır, ister öde , ister ödeme , ister hırsızdan aldım hükmü yok de..

bu zihniyetteki bir yaratık hırsızdır.
  • şimdi o paraların hepsini kıvır götüne sok denesi eylem. hırsızım diye övünüyor dangalak.
  • hirsiz orospu cocugu olmani anlarim da ifsa neden amk? bu kafayla kanadadan deport edilmen de max 6 ay surer.
  • kefil varsa yazık olmuş o kefile. eğer yoksa 75k nasıl verdiler o da bi soru işareti. hadi diyelim gelirinizi gösterdiniz, epey iyi o yüzden verdiler. e o zaman ekonomik olarak zaten fena durumda değilsiniz demek ki, yani kredi çekip kaçmak baya bi ahlaksızca olmuş.

edit: arkadaşın bu eylemini iyi bir varlığa sahip olduğu varsayımı ile ve buna rağmen hakkı olmayanı gasp etmesi nedeniyle ahlaksızca bulduğumu söylemiştim. şimdi öyle hikayeler geliyor ki bu kredilere erişim o kadar zor değil onu anlıyorum. bu, bankaların vatandaşın ve kurumsalın iliğini sömürmek adına, rant uğruna krediler açarken yüksek riskler aldığını gösteriyor. evet doğru bankalar gerçekten de hırsızlığın alasını yapıyor. fakat bankalardan çalmak ayrı bir ahlaki problem. bi açıklama ihtiyacı hissettim.
  • belki de palavradır bu, bilemem. doğruysa işin trajikomik tarafı şudur ki hırsızlık yapan bir insan kendisini kanada'ya layık görebiliyor.
  • (bkz: 124k para mı lan it) bırak 8 yılı ben 1 yılda tüketirim onu. benlik değil bu iş. üstelik kefilsiz vermezler o meblağı.
    (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
  • hırsızlığınızı takdir mi etmemizi bekliyorsunuz? küçüğünden büyüğüne herkes kendi başını kurtarma derdinde yazık.
  • samimi söylüyorum çok iyi yapmışsın. cani gönülden kutlarım. bu aq bankaları halkı kazıklarken iyi, kendileri kazıklanınca hövövö. siktirin gidin.
  • karakterinizi belli eden davranıştır.
    6 yıl önce ispanya'dayken kredi çekmiştim. iki yıl önce ingiltere'ye taşındım. hala aylık ödemelerimi yaparım. oradaki banka adresimi bile bilmiyor ama önemli değil, adamların parasını aldım. ödemek boynumun borcu.