şükela:  tümü | bugün
 • çeşitli yöntemleri olan olay. turkiye'den paypal kullanmak icin denenmedik yöntem kalmadı, fakat bunlardan en mantiklisi yurtdisinda şirket kurup paypal hesabi acmak oluyor.

  yontem 1 : amerika'da şirket kurmak ve paypal hesabi acmak.

  ılk olarak amerika'da şirket kurdunuz diye direk paypal sizinle calismiyor fakat izlenmesi gereken yöntemler su sekilde olmaktadır. ılk olarak abd'de bir şirketiniz olmalı ve bu siteden 170 dolara kurulumu yapıp sonra da eın numarası almanız gerekiyor. ama asil en onemli konu paypal'da adres doğrulamak oluyor. yine ayni sekilde sipariş verirken ıtın numarası 'da aliniz. bu numara abd'de ssn yerine geciyor diyebilirim. sonrasında bunların hepsi gelince de bir yerden vps sunucu alarak paypal hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sürekli bu vps kullanıyorsunuz. paypal vpn sunucuları anlamakta ve hesabi limitlemektedir. bu sekilde ebay, etsy gibi sitelerde satis yapabilirsiniz. biraz zaman alıyor ama en garanti yöntem bu.

  yontem 2 : estonya'da şirket kurmak,

  estonya'da şirket kurmak icin dogrudan paypal hizmeti veren sitelerle calismanizda fayda var bu konuda bu siteden şirket kurabilir, e-residency kartinizi alabilir ya da paypal paketi alabilirsiniz. estonya'da açılan paypallarda olaya luksemburg ya da ırlanda'da paypal bakıyor. fakat islem hacminiz yıllık 20 30k'dan fazlaysa estonya'ya hiç bulaşmayın derim. banka hesabi dert, holvi gibi sistemlerle açıyorsunuz fakat paypal sizin e-resident oldugunuzu anlayınca isinizi çıkmaza sokabiliyor.

  bunlar disinda gürcistan gibi yerlerde var fakat bu konuda çok denenmiş yöntem bulunmuyor.