• şöyle iğrenç insanlarla aynı havayı solumak zorunda olmak istememek:
    http://i.imgur.com/ackhvbp.png
  • "..bir de can güvenliği olayı var tabi. özgecan buralarda yaşasa şu güzel yaz günlerinin tadını arkadaşlarıyla kamp yapıp çadırında kitap okuyarak çıkarıyor olurdu. ranger'lar onlara gaz sıkmak yerine göz kulak olmak için bölgede devriye atardı. bindiği dolmuşun otobüsün şoförü, bırak öyle organize işlere girmeyi, trafikte burnunu bile karıştıramazdı. ve güvenliği için yanında biber gazı taşımayı seçen, türkiye şartlarında en fazla bunu yapabilen kız tehlike anında eli kolu bağlı kalmazdı. doğru düzgün ateşli silah eğitimi alıp, isterse gayet de yasal yollardan 10mm'lik bir glock'u beline takar ve toplu tecavüz sonucu korkunç bir ölümden kurtulmak için kullandığında da hızla beraat ederdi."

(bkz: god bless america/#52823503)
  • çok acı, bu ülkede yapabileceğiniz en iyi şey
    beklemek.
    akşam dışarı çıkamazsın, onları giyemezsin, büyüklerine de karşı gelemezsin.
    büyümeyi bekleyeceksin.
    okula müzik çalar getiremezsin, özel hayata sahip olamaz, boş derslerde de top oynayamazsın.
    fikirlerinin bir değeri olamaz.
    o sigarayı da sakla, büyüklerin görmesin.
    o eteği buralarda giymesen iyi edersin.
    hasta anneni bir an evvel doktora göstermek istiyorsun.
    paran olsun, evin olsun, araban olsun,
    çocuğunu güvenle büyütmek
    ay başı bir an önce gelsin istiyorsun.
    pardon, senin tanrını henüz ankara tanımıyor.
    tecavüz edip kadını öldüren o adam hapisten çıkmasın.
    hayallerini gerçekleştirmek, öhöm, tabi istiyorsun.
    ülkenin kan emicilerin elinde olduğunu görmeye tahammül edemiyor,
    artık sıradanlaşmış ölümlere dayanamıyorsun.
    bir şeyler yapmak istemen çok doğal değil mi?
    değil.
    ne kadar, ne için
    ama bu ülkede çok şanslıysan bekleyerek ölebilir;
    değilsen beklerken cinnet geçirebilirsin.

(bkz: bir yaşam biçimi dayatması olarak beklemek)
  • (bkz: cumhurbaskanina twitter yoluyla hakaret etmek)

saka degil. bi arkadas gecen sene yapti bu hakaret isini.
    3 saat icinde 4 doblo dolusu polis evini basip tum dijital aletlere el koydular. adami alip goturduler (izmir)

hatta yetinmeyip istanbula goturduler. baya bi tutup, tutuksuz yargilanmak uzere serbest birakildi.
    can dundar'larin iceri alindigi dalgada oluyor bunlar.

avukat filan tuttular. en son avukat dedi ki "5-10 yildan kurtarabilirim ama bi temiz 3 yil yatarin var gibi gorunuyor bu isin sonunda"
    ulan? olur mu?
    tanidik savci hakim tayfasina sordurdular araya adam sokup. cevap ayni "3 yil yatari var"

haritayi acip yer begendi. brezilya mi uruguay mi?

uruguay.

su an montevideo'da. plajlardan bikini kizlarla fotolar atip "olm cogzel burasi, gelsenize" modunda. ufak tefek is de yapmaya baslamis. couchsurfing'den buldugu bi evde kaliyor. donmeyecek.

biz de bu yil kanada'ya yerlesiyoruz. bizim de sebeplerimiz herkes gibi, temiz, adil, guvenli, medeni bir ulkede, ozgur ve huzurlu bir yasam...

bir baska arkadas da yerlesti yakin zamanda kanadaya. bir digeri avustralyaya..
    2 arkadas daha var aileleriyle beraber kanada ve amerikaya tasiniyorlar.

hepimizin sebepleri benzer..
    agir agir, katar katar gocuyoruz.
  • yaya geçidinden deparla geçmek durumunda kalmak.
  • az önce gimsada başıma gelen hadise bunlardan biridir. şimdi ben didimi pringlesımı almış efendi efendi servis yerine yaklaşıyordum. duraklar x-y-z diye gidiyor olsun. benim bineceğim servis y durağında bekliyor. bi baktım ki x durağında ve z durağında servis var ama y'de yok. iyice yaklaştım durağa baktım bi kadın daha bekliyor durakta. servis gitti mi diye sordum hayır dedi. 'ben geldiğimde x'deki ve z'deki vardı. bir süredir de bekliyorlar' dedi. dedim acaba niye y durağında durmuyolar. şöförlerden birini bulup sordum. 'bilmiyorum atlamışlardır herhalde' dedi. 'eğer kimse yoktuysa durakta o durağı atlamışlardır.'
    buraya kadar her şey normal sorun yok. asıl siktir olup gitme sebepleri sonradan geliyor. adam bunları söylerken biri daha geldi ve x, z duraklarındaki servisler hala hareket etmemişlerdi. 'peki ama şimdi 3 kişi olduk. şimdi yeni gelen servislerden birini buraya yönlendirseniz olur mu?' diye sordum. bu esnada x servisi ayrıldı. adam oralı bile olmadı; siz nerde iniyorsunuz diye sordu. yerlerimizi söyledik 'tamam bi şeyler yaparız' dedi ve gitti. bunlar olurken iki y yolcusu daha geldi. toplam 5 kişi olduk yani bi servisin hareket etmesi için yeterli sebebiz

konuştuğumuz şöför 1 dakika sonra z durağındaki servisi sürüp ayrıldı. hiç bir açıklama yapmadı. ardından bi başka şöför z'den sonraki duraktaki servise yöneldi. ona sordum gelmeyecek mi servis diye. 'geldi servis sizden önce gitti' dedi. yalanını ve insanları kendiniz gibi asalak sanmanızı sikim diyip ekşiye sarıldım ben de

anlatacaklarım bu kadar, sinirim geçiyo gibi hakim bey
  • ne işi yaparsan yap hangi ünvana sahip olursan ol para kazanmak için basitliğin çürümüşlüğün içinde boğulacak olman. tabi bunun içinde istisnalar vardır, sonuçta nuri bilge ceylan da istanbul'da yaşıyor. bu aralar kafam karışık olduğundan bölüm değiştirmek ile ilgi arkadaşlarımla ve ailemle konuşuyorum çevremdeki birkaç istisna dışında herkes hangisinde para varsa orada kal şeklinde tavsiye veriyorlar. ulan senin hangisini seveceğin yapabileceğin hiç mi önemli değil ya işte olay burada kopuyor, burası türkiye. burada paran varsa herşeysin yoksa bir böceksin. bu konu hakkında fikirlerine ve de bilgisi çok saygı duyduğum amca sordum. kendisi verdiği cevap ile türkiye'de yaşamayı, para kazanmayı çok güzel özetledi: "türkiye'de hangi işi yaparsan yap iş hayatında öyle çok mutlu olamıyacaksınız. ben de ömrüm boyunca kendimi buna zorladım sevdiğim işi yapacağım diye kendimi zorluyordum ama bir süre sonra bu kadar idealist olmanın bana zarar vermesinden dolayı artık iş için geçen vakitlerim için hayatim icin satılmış emek olarak görüyorum . bugün çalışacağım için yazın tatil yapıyorum şeklinde.türkiye'de idealist olmak sana zarar verir." çürümüşlük o kadar yaygın ki kaçmak nerdeyse imkansız. konu dışı ama bu çümüşlüğün somutlaması için şuan rte konuşmasını guzel bir ornek kendisi kürt hareketinin zerdüşt olduğunu belirtiyor ve dinimizde bunların yeri olmadığını söylüyor. iş hayatı meslek seçimi sadece şuanda kafamda olan bir sorun olduğu için aklıma ilk gelen oldu. ama biraz düşününce hatta hiç düşünmeden bile daha birsuru sebeb yazilabilir. kendi özelimde şuan ne büyük sebeb galiba.

“burası bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi.”
    (bkz: tezer özlü)
hesabın var mı? giriş yap