şükela:  tümü | bugün
10061 entry daha
  • şimdi bu konu hakkında memlekette kalıp mücadele etmiyor, savaşmıyorlar diyen akp'li bir güruh var. demek ki siz de ülkenin boka doğru gittiğini biliyorsunuz. hani ekonomi çok iyiydi, hani türkiye süperdi? gidenlere savaşmıyor yeaa diye trip atmasını biliyorsunuz.

buradan gitmek hayalim oldu artık. sadece siyasi yönden değil, sosyal yönden de çekemez oldum. her türlü şeytanlık, dolandırıcılık, kıskançlık, hanzoluk, kezbanlık bu ülke insanının içine işlemiş. ders gereği bir şey sorman gereken "kız" sınıf arkadaşın bile bana yürüyor tribi atıyorsa sikerim böyle ülkeyi. 50 liralık ürünü 100 liraya satan esnaf varsa yemişim böyle ülkeyi. herkes kendi menfaatini düşünüyor. her koyun kendi bacağından asılıyor. yardım, insanlık, insaf kalmamış kimsede. kimi çekiştirsem, kimin götüne baksam, kimin işine fitne soksam, vay amk bilmem ne kadar maaş alıyormuş falan. siktiriniz...

3,5 koca yıl var önümde. her anımı uçağa binme hayaliyle geçiriyorum. sıkıldım. siktir olup giderim inşallah.
  • siktir olup gidinde kurtulalım şu başlığı hergün görmekten .

not: yurt dışından yazıyorum.

gittim, gideceğim, gidiyorum, yok planladım gidemedim, gittim gidiyorum.... ne, geyik yaptınız abicim.

karar ver ve bas git.
  • arkadaşların biraz abarttığını düşündüğüm başlık.

tamam dünyanın en iyi ülkesinde yaşamıyor olabiliriz ama cehennem de değil bu ülke. görmek isteyenler için bir çok artısı mevcut. gitmek isteyen arkadaşların kararına kesinlikle saygı duyuyorum ancak ben ab vatandaşı bir yabancı olarak türkiye'de yaşamaktan mutluyum. kalmak benim tercihim, bekarım ve beni bu ülkeye bağlayan bir durum olmamasına rağmen buradayım. hayır dövizle maaş da almıyorum arkadaşlar, tl kazanıyorum. evet kendi ülkemde de asgari ücretin bugünkü kurla 11.000 tl olduğunun da farkındayım.

gitmeyi düşünen arkadaşlar umarım bunu başarırlar, kalmak zorunda kalanların da moralini bozmaması ve ülkenin iyi noktalarına odaklanması gerektiğini düşünüyorum.

(bkz: hayatimda gördügüm en iyi kod yazan mühendis)
    (bkz: viyana'da döner kesiyor)

valla egonu ezmek gibi olmasin da seni birileri cok fena kandirmis genc. berlin startup'larinin ve almanca konusalan ülkelerdeki* it sirketlerinin yana yakila yazilimci aradigi bir ortamda dönercilik yapan coder en fazla dogru dürüst ingilizce dahi konusamayan bir script kiddie'dir.
  • (bkz: #81602907)

tuz getir basalim aga diyerek icerisinde bulundugum grubu tanimlayan baslik.

basligi (bkz: script kiddie)ler basmis ama biz sonuna kadar (bkz: h4x0r) uz.

(bkz: ulkeyi terketmenin sifreleri)

le4vın' 7urkey i2 n07 4 0p7i0n 8u7 4 nece55ı7y.
    h4x0r ph0r 900d
    k4r1y3rd3 y4p4r1m don3rd3 k353r1m
    don3r k357ım 7uzum 8ı77ı

not: eksisozluk browserda acikken, sifreleri yazin. sizi vize bolumune yonlendiricek
  • bisikletle işe gidip gelmek. kışın linyit dumanı yerine oksijen solumak. musluktan akan suyu içebilmek. tarih kokan estetik şehirlerde yaşamak.. bebek arabasıyla yürüyüşe çıkabilmek.. sik kadar kaldırımda yürürken acaba kafama taş mı düşer, üzerime yukardan dolmuş mu uçar diye kaygılanmamak.. doğa ile iç içe yaşamak.. hayatın düzen, nizam içinde aktığına şahit olmak.. günlük hayatta insan muamelesi görmek.. tek şeritli yolda kafa kafaya çarpışan denyolarla aynı havayı solumamak..

bakın bu nedenler basit gibi görünebilir, ancak her biri duyarlı vatandaşın hayat kalitesini düşüren 3. dünyaya ait problemdir.

ayrıca yabancı diyarlarda tutunamayan, türk'ün türk'ten başka dostu yok vs. felsefeli kırolar, farklı ortamlara uyum sağlamayı büyük bir engel olarak görebilir, lakin bu durum herkes için geçerli olmayabilir..(:
  • ateist ve türk kimliğine yabancı birisi olarak gerçekleştirdiğim, zamanla bana bir yaratıcı kavramının ve ulus konseptinin zaruriyetini farkettirmiş eylem-süreç. sebebini bilmiyorum, belki de of not being a jew. sandığım kadar international bir adam değilmişim. insanı mutlu eden şeyler aslında çok ufak, basit şeyler. ailenle kahvaltı yapıp doğduğun evde kitap okumak muhteşem bir olaymış aslında.
  • varsa amerika’dan elimi tutacak biri benimde yapacağım hareket.
  • bu ülkede üniversite okuyup işsiz gezen milyonlarca genç var. kendi ülkemde sürüneceğime elin ülkesinde sürünürüm daha iyi. en azından zoruma gitmez.

kendi ülkemde kendimi mülteci gibi hissediyorum.

sokağa çıkıyorum, topluma karışıyorum, kurumlara gidiyorum, her yerde liyakatsizlik her yerde haksızlık.

eli üç kuruş para görmüş adam "iyi ki okumamışım" diyor.

bir ülkede insanlar "iyi ki okumamışım" deyip "eğitimsizliği" ile övünüyorsa ve eğitimli insanları küçük görüyorsa, benim için o ülkeden gitme vakti çoktan gelmiştir.
  • tabiki siktir olup gitmek istemiyorum. ama abd vatandaşı olsaydım şu an yaptığım mesleğin bir yıllık maddi karşılığı 80.000,00 dolar olacaktı. dile kolay... resmen tek başıma yaşar sultanlığımı ilan ederdim. tabi şu durumda gitsem mavi yakadan öteye geçemem. o yüzden buradaki hayatıma devam...
5 entry daha