9607 entry daha
  • kıyısındayım, artık gitmek için değil kalmak için güçlü nedenlere ihtiyacım var
  • sebebinin dolar kuruna bağlanmasına şaşırdığım gerçektir.

2010 yılında 2 ay diye başlayan ama 16 ay süren bir yurtdışı danışmanlık işim oldu. evet doğru tahmin ettiniz 2009'da ülkeyi teğet geçen kriz beni teğet geçmeyi atlamıştı.

gittiğim ülke romanya'ydı. o zamanlar 1 lira = 2 lei idi. o 16 ay belki de hayatımın en güzel günleriydi. istanbul'dan ankara'ya uçakla gitmekle bir farkı olmayan şehre gidiyorsunuz ve insanca yaşamaya başlıyorsunuz. iş ile ilgili olarak olumsuz gelişen şartlar sürekli kalmamı engelledi maalesef ama ömür boyu geçerli olan çalışma iznim mevcut.
  • imkanım olsa düşünmeden yapacağım şey. biz mücadele ediyoruz da ne oluyor.
  • dolar 1 tl olsa gitmem. neden mi? ülkenin bizim gibi aydın atatürkçü insanlara ihtiyacı var da ondan. ülkemde (eğer refah içinde yaşayacaksam) neden başka ülkede suriyeli muamelesi göreyim?
  • kız arkadaşım ingiltere doğumlu. 20 yıl aralıksız ingiltere'de kaldı. orada 2 tane evi olmasına rağmen şimdi türkiye'ye kesin dönüş yapıyor. (benle tanışmadan önce de dönmeyi planlıyomuş. benle ilgisi yok yani)

şimdi "para var tabi döner" diceksiniz belki ama türkiye'den siktirip gitmek isteyenlerin gerekçesi para değil ki sadece... özgürlük, kültür vs...

özetle; bakış açısına göre değişir bu işler.
  • bi bitmediniz amk
  • 1 türk lirası = 1 dolar olsa gitmem
    çünkü türk lirası o kadar değer kazanamaz. denklem doların değer kaybetmesi ile olur.
    dolar o kadar değer kaybettiğinde dünya yaşanamaz bir yere dönüşür zaten *
  • imkanım olsa 1 dakika bile beklemeden yapacağım eylemdir. benim gitmek istememin sebebi ekonomi, dolar, euro vs. değil. ben toplu taşıma araçlarında bile insanların medeniyet seviyelerinin arşa çıktığı, insanların birbirlerine gerçek anlamda saygılı olduğu, kim neye inanıyormuş kimsenin umrunda olmadığı ve eğitime, bilime gerçek anlamda değer verilen bir toplumda yaşamak istiyorum.
  • durun! daha yerel seçimlere 3,5 ay var!
  • gidiyordanız gidin artık bak şuradan s. git
13076 entry daha
hesabın var mı? giriş yap