15462 entry daha
  • insanlar neden gitmek istiyorlar?

diğer ülkeler koronavirüs'e karşı destek paketleri açıklarken türkiye'de ise o esnada şunlar olmaktadır;

millet can korkusunda, millet işsizlik korkusunda, millet nasıl geçinirim korkusunda ama iktidar akp ise daha nasıl bu ülkeyi ve insanları sömürürüm hatta yandaşları nasıl hapisten çıkarırım derdinde.

(bkz: 26 mart 2020 kanal istanbul ihalesi)
    (bkz: infaz düzenlemesi kılıflı af)
    (bkz: akp'nin cinsel suçları af kapsamına alma ısrarı)
    (bkz: uyuşturucu satanların corona affı ile tahliyesi)
    (bkz: 26 mart 2020 vergi güncellemeleri)
  • artık büyük oranda imkansız olandır.

hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. bu salgın hastalık belası atlatılsın ve ortalık durgunlaşsın. bakın görün neler oluyor.

küresel dolaşım rahatlığı ve küreselleşme ağır darbe yiyecek.

bu savaşı ulus devletler kazanacak.

herkes doğduğu yerde ölmesini bilecek.

sen avrupa kapılarında mülteci ol, suriyeli bu ülkede mülteci olsun. öbürü başka yerde.

ne ulan bu böyle kavimler göçü gibi?

sizin bu saçmalığınız ve sorumsuzluğunuz yüzünden tüm dünya salgın hastalık belası ile karşı karşıya ve insan ırkı en büyük sınavlarından birini veriyor.

mutlu musunuz?
  • nereye gideceksiniz, her yer bok oldu iste. koyunuze donun en iyisi.
  • valla beyler bayanlar artık hadi siktirip git de göreyim diyenlere ben de hak veriyorum.eğer işinizde başarılı değilseniz ana diliniz gibi olmasada ing seviyeniz üst düzeyde değilse ve cebinizde 1 milyon tl para yoksa kusura bakmayında biraz zor gidersiniz.tr de bir kız bulup evlenmeye bakın.5 o kazanır 5 siz kenara da birikim yaparsınız miss gibi geçinir gidersiniz.

avrupa yada amerika sizin sandığınız gibi hayal ülkesi değil.gittiğiniz zaman bile adam hesabında en az 10 bin dolar para isteyecek ki bu daha başlangıç ama gene de ümit kırmayım diyicemde biraz zor gözüküyor ne diyim artık?
  • bu sıralar pek uğranmayan başlık.
    "bilmem kaç mart 2020 işe gidenler" başlığında ağlayanlar bile buraya entry girmiyor.
    ilginç bir doğa olayı.
  • işe ara verip üsttekini mutlu etmek için giriyorum. son yaşananların ışığında en doğru adreslerden birinin almanya olduğu görülmüştür birçok insan tarafından.

vatandaşına "sen yeter ki evde kal, işinden olmayacaksın, kiranı ödeyeceğim, faturalarını ödeyeceğim, işletmeler batmayacak" diyen başka bir ülke görmedim şimdiye kadar.

virüs önlemi olarak inşaat ve havacılık sektörüne kıyak geçen, "kendi ohalinizi kendiniz yapın bize iş çıkarmayın " diyen 65 yaş üstünü evde tutamayan, parasızlıktan ohal ilan edemeyen bir devlet gördüm yedek akçesini ham hum ekmek arası yemiş.
  • rahmetli babam gün gelecek;insanlar allahım al canımı diyecekler derdi.inan şu an o durumdayım.işlerim kötü,psikolojim bozuk,evden çıkmasam delireceğim; çıkıyorum azami dikkatle, iş yerime gidip geliyorum.pişman oluyorum çoluk çocuğa bir şey olacak diyerek ama yapacak bir şey gelmiyor elimden.
  • nefret ettiğim bu ülkeden ve insanından kurtulmak istiyorum. her şeyden vazgeçmeye hazırım.
  • ingiltere, abd, ispanya ve italya’da yaşanan emekçiler için trajediden sonra sanırım gözler küba’ya dikildi. yoksulsan, emekçiysen ve sıradansan ilgili kapitalist ülkeler ölmenizin daha uygun olduğunu düşünüyorlar.

neyse gözler sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu ülkeye küba’ya dönmüş durumda.

küba kimsenin istemediği gemileri kabul ediyor, ilaç üreteceğini garanti ediyor ve corona’dan iyileşen hastalarını sunuyor.

ben mi türkiye’deyim gitmem bir yere.
  • coronasız ülke varsa bilet alalım hemen.
46 entry daha