• tanıdığım bir bilgenin de dediği gibi "geldikleri gibi giderler"
  • arkadaşlar giderseniz bu ülkeyi kim kurtaracak ?

dönem, vatan için yaşama ve cehaletle savaşma dönemi. ve siz kalkıp gitmek istiyorsunuz.

küçükken çok fazla kovboy filmi izlemişsiniz siz.

siz giderseniz yobazlar mı kurtaracak bu ülkeyi yoksa göt kılları mı ?

az düşünün öyle siktir olun gidin.
  • 6 yıl önce yaptığım eylem. simdi almanyda daimler de mühendisim. eğitim için gelip sonra hayatını burada devam ettirmek isteyenlere makul ücret karşılığında yardımcı olurum.
  • kapı orada orospu evladı
  • yurt dışında 1.5 yıl kalmış ve seneler önce geri dönmüş ara ara da yurt dışına çıkan biri olarak yazıyorum.
    yazılımcı, mühendis tayfası dışında kendini yırtan beyaz yakalı tayfa için düzgün hayat yaşama amacından çok biraz moda haline gelmiş durumdur. hani vardı ya şu hafta sonu köy kahvaltısı delisi böcükler işte onlar. sanırım 2 yıl oldu bir avm'nin starbaksında oturuyorum yanımda iki kişi şu ülke şöyle alıyormuş bu ülke şöyle kabul ediyormuş şurda çalışma izni varmış bla bla bla acayip vakit öldürüyolar, şans aynı yere geçenler de yine gittim bunlar yine orda ama bu sefer 4 kişi olmuşlar yine aynı muhabbetler dönüyor. siktir olup gitmek isteyen bu kadar tatava yapmıyor. yani köy kahvaltısının yerini yurt dışında şu şöyleymiş bu böyleymiş etkinliği almış...
    yurt dışına siktir olup giden furyanın arkadaş grubumdaki ilk temsilcisi yaklaşık 3.5 sene önce (çok sıkı bir hükümet taraftarıydı) ülke .rrraaa yedi dedi iki hafta sonra amerika'ya gitti orada biraz vakit geçirdi kolladı bir yerleri sonra geldi 3 ay sonra gidiş o gidiş. siktir olup gidecekseniz mesela bu adam gibi gideceksiniz. burada beyin fırtınası yapmanız ya da günlük kininiz kusmanız (gayet anlıyorum bu durumu) pek yarar sağlamayacak.
    gitmeniz plansız programsız ve sadece bir heves olarak yapmanız durumunda hayal kırıklığı olacak. o yüzden gitmek istiyorsanız tecrübelerim öncelikle gideceğiniz yeri bir koklayın. yani orada yaşayan birilerinden tecrübe dinlemeyin oraya siz gideceksiniz siz yaşayacaksınız siz gidin. yoksa köy kahvaltısı yapıp geri dönersiniz dikkat edin.

edit: ilk giden arkadaşım döndü burda bir firmada yönetici olarak işe başladı.
  • avrupa düşünenler, kapağı almanya ya da isveçe atmaya çalışın çok geç olmadan.
  • günlük takip ettiğim başlıktır efendim. gitmeyi başarıp orada yeni bir düzen kuranları okudukça mutlu oluyorum. bir gün ben de cesaret edip girmeyi çok istiyorum lakin aile faktörü ağır basıyor.
  • 2016 yılında yeni zelanda'ya gelerek gerçekleştirdiğim olay. 2017 yılbaşında başkent wellington'daydım, bu sene yeni yıla en büyük şehri olan auckland'da girdim.

gelenek bozulmadı ve yeni yıla giriş videosunu bugün yükledim youtube'a. 2019'a hangi ülkede girmek istediğinizi yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın :p şaka şaka hemen küfretmeyin mesajlarda.

https://youtu.be/tv7n5clbpvs
  • gitmenin kisayollarini alalim
  • "buralardan gitmek istiyorum" gibi bir bunalmışlık sendromu değil, gerçek bir gelecek kaygısıdır.
hesabın var mı? giriş yap