• mantıklı sayılabilecek bir karardır. doğası ve tarihi bir yana, gerçekten dünyanın en iğrenç, en mide bulandırıcı, en çekilmez yeri. sebebiyse bu akıllanmaz toplum. “bu toplum”dan kastım; yanlışlarını “fikir” sanan, eskiye bağımlı, masallarla kafayı bozmuş, estetik anlayışından yoksun toplumdur. bu toplumun değişeceğine dair ümidi olan varsa, en içten samimiyetimle söylüyorum ki uğraşmasın efendim. çünkü biz buraya uzun yaşamaya değil güzel yaşamaya geldik.
  • tam tersini yapanları da gördüğümüz davranış.

(bkz: new york'tan gelip ege köyüne yerleşmek)
  • birleşik krallık ta yaşayanların yesillendirmesini rica ediyorum.

tanım: buralarda sizi bağlayan bir etmen yok ise yapılması doğru olan eylemdir.
  • son zamanlarda aşırı bir hal almış olan ahlaksızlıklar ve siyasal çatışmalar halkın belli bir kesimini türkiye'den nefret edecek bir hale getirdi. bu kesim türkiye'den ümidi kesmiş bir durumda ve türkiye'nin hatalarının düzeltilmesinin tek çaresini "türkiye'den siktir olup gitmek"olarak görüyorlar.

haklılar.
  • biraz da güzel haber verelim:

almanya'ya nitelikli iş gücü göçünü kolaylaştırmayı hedefleyen yasa tasarısı federal meclis'te kabul edildi.

angela merkel başbakanlığındaki koalisyon hükümetinin hazırladığı göç yasa paketini görüşen meclis, yapılan oylamada, almanya'ya nitelikli iş gücünün gelmesini kolaylaştıran yasa tasarısını oy çokluğu ile kabul etti.

yeni yasal düzenleme ile alman ve avrupa birliği (ab) vatandaşlarının öncelikli olarak istihdam edilmesi şartı kaldırıldı.

bugüne kadar işverenler, yurtdışından bir işe başvuran kişiyi istihdam edebilmek için, resmi makamlara bu işin bir alman ya da ab vatandaşı tarafından yapılamayacağını nedenleriyle açıklaması gerekiyordu.

ayrıca yeni yasa, almanca bilen, öğretimlerini tamamlamış, mesleki yeterlilik belgesine sahip kişilerin, altı ay süreyle almanya'ya gelerek iş ya da meslek eğitimi imkanı arama fırsatı da sunuyor.

bu fırsattan yararlanabilmek için getirilen iki kriter, kişilerin altı ay boyunca kendi imkanlarıyla geçinebilmeleri için gerekli finansmana sahip olmaları ve öğretim ya da mesleki yeterlilik belgelerini ibraz edebilmeleri.

almanya'da yeni göç yasası; nitelikli iş gücüne kapı açıldı
  • son yaşananlardan sonra bu ülkeden bir bok olmayacağını anladım, zerre kadar umut yok artık. bunun aksini söyleyen ya akit'dir ya da süzme salaktır. her şeye muhalefet kabul ederim saygı duyarım ama bu fikrin doğruluğunu sorgulayana mağaranda mutluluklar derim anca.
  • son yaşanan olaylardan sonra bu ülkeden bir sik olmayacağı açıkça anlaşılmıştır. ülke o kadar salak insanlarla dolu ki insanlar duyduğu bir olayı sorgulamadan inanıyor, kabulleniyor. bu kadar salağın bi araya toplandığı başka ülke yoktur. atatürk zamanında türk milleti zekidir, türk milleti çalışkandır demiş ama dünyada ki birkaç milletten sonra en cahil toplumlardan biridir türk toplumu. her neyse çok sey yazılır ama bundan sonra hayatta tek amacım ülkeden siktir olup gitmek. imkanı olanlar da kaçabiliyorken kaçsın. bu ülke daha düzelmez.
  • kolaydır, misal hiç bu ülkeyi düşündünüz mü? expatturk

edit: bir de şu haberi buldum bu da dursun bir kenarda: link
  • biraz sancılı olsa da yakında olacak olan. birkaç aya editlerim buraları.
hesabın var mı? giriş yap