• haftaya salı yapacağım aktivitedir.

not: asla tepkili bir gidiş değil bu, iş için gidiyorum... türkiye uğruna canımı veririm.
  • geleli 297 gun olmus. turkiyeden 16 bin km otedeyim. gece 2 yalnizligin huznu cokmus, kendini turkiyeden, turk insanindan, turklukten ne kadar soyutlamaya calissan da gunun sonunda sarhos olmak icin spotify’dan turkce sarkilar aciyor insan. sanki duygularimizi sadece turkce sarkilar tercume edebiliyor iste.

siktir olup gitsen de icimizdeki turk olmuyor naparsan yap.
  • yillardir yurtdisinda yasiyorum, gideceginiz yere gore degisiklik gosteren durumlar mevcut. hernekadar gittiginiz yerin kulturune ve diline hakim de olsaniz, herzaman ikinci sinif vatandas oldugunuzun gercegini uzerinizde hissedeceksiniz. yolda bir polis cevirse, kamu kurumlarinda isiniz olsa uzerinizde hep bir gerginliginiz olacak. gideceginiz ulkeyi iyi secmek gerekiyor
  • 26 haziran 2019 tarihinde gerceklestirdigim eylem.

oncelikle gitmek icin esimi ikna etmem cok zor oldu cunku durumumuz oyle cok da kotu degildi. ama her sey maddi durum demek degil. turkiye’de artik gunluk hayati huzurlu yasamak cok zor.

ben turkiyedeyken esimi hep sinirli ve gergin bir insan olarak tanimlardim ama turkiyeden siktir olup gidince anladim ki megerse cevresi kotuymus*
    adam yeni zelanda’ya tasininca kuzu gibi oldu :)

yani kisaca turkiye’de paran da olsa seni gunluk hayatta rahatsiz eden, yasam kaliteni dusuren o kadar kucuk detay var ki. gidince cok daha iyi anlasiliyor.

edit: imla
  • 2013 ten beri yerleşmeyi vatandaşlık almayı istiyorum, deniyorum. sırasıyla ingiltere, norveç, almanya, italya denedim şu an polonya ya gidiyorum. en güzel yolu yüksek lisans yaparak kalmak. aynı zamanda çalışma izniniz de oluyor.

bu sefer olacak!
  • ınsanlarin birbirine saygi gostermedigi , asabilesen bir toplum olduk ciktik. kimsenin kimseye sabri kalmadigi bir gunde yasiyoruz hic birseye tahammulumuz kalmadi. hukukun ustun tutuldugu herkes icin esit adalet saglamaya calisan sosyal bir devlet olmaya calisirken , hergunumuzun siyasi olaylarla sekillendigi bir ulke olduk. daha medeni , saygili , takammulkar bir toplum olma dilegiyle. en kisa zamanda baska medeni toplumlarda bulusmak uzere.
  • yapmak istediğim eylemdir fakat dolar ve euro tl'ye dönüştürüldüğünde bu eylem imkansız bir hale geliyor.
  • bazen gitmek için biraz geç kaldığımı düşünüyorum, bazen de daha fazla geç olmadan bir an önce ayrılmam gerektiğini. mutlu olduğum her yerde yaşayabileceğime inanıyorum ve bu şehirde, bu ülkede mutlu olmadığını hissediyorum.
  • önceden kızdığım bu başlığa hak vermeye başladım. sonuçta dünya küreselleşti, hepimiz batılılar gibi başarılı güçlü havalı zengin vs olmak istiyoruz ancak ne toplum ne devlet ne coğrafyamız buna müsait değil. o halde tek çözüm başlığın kendisi maalesef
  • hep düşünülen ancak hiç faaliyete geçmeyen düşünce eylemi. psikolojiyi rahatlatma egzersizi.
hesabın var mı? giriş yap