şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hırsızların yargılandığı görebilmek adına yapılması gereken eylem.
  • ailenizi bırakamamak, arkadaşlarınızı bırakamamak, güzel vatanınızı bırakamamak ve iyi günlerin olacağını düşünmek.

nedeni budur kanımca.
  • (bkz: kal lan)
  • şehit annelerine, yıllarca memleketinden uzak türkiye'nin dört bir tarafında yurduna hizmet etmiş insanlara, bu vatanın her toprağında kanıyla, canıyla, emeğiyle, yüreğiyle gerekirse ailesini bir kenara koyup hizmet etmiş insanlara, faili meçhullere, anasız babasız kalmış şehit çocuklarına borcun var. onlar senin için, senin daha iyi bir geleceği olsun diye yoklar ya da parçalandı hayatları. iyi insanlar hala bir yerlerde var ama hadsizler öyle çok kol geziyor ki etrafta dayanamıyorsun biliyorum. biliyorum o palalı mesela. o cani mi kalmalı o zaman türkiye'de?
    bir kez daha düşün...
    haksızlık karşısında tersi* zaman zaman içten geçse de derhal yerine koyulması gereken bir cümledir.
  • bir kaç saat içinde belli olacak seçim sonuçları ile bir kez daha düşüneceğim eylemsizlik.
  • şu an tam rakamları açıklayamıyorum ama iptal edilen çok bilet var görüyorum.
  • bugünün anlam ve önemini yansıtan cümledir. bir umuttur ve türkiye 8 haziran 2015'e güzel bir yarınla kalkacaktır.
  • eğer elde bir fırsat varsa mallık olan durum.
  • her boka saran olaydan, her kötü neticelenen davadan sonra çekip gideceksek, alıp başımızı terk-i diyar edeceksek ne manası var öyleyse herhangi bir kaygının herhangi bir mücadelenin?
    herkes kendi bacağından asılacaksa, geride kalanlar aynı acıları çekmeye devamsa; hırsızlık, yolsuzluk, sömürü, katliam tam gaz devamsa bütün bunlar olurken ben alpler'de heidi olsam kaç yazar stockholm'de müzik yapsak kaç yazar?

şunu hiç hayal edemiyorum; esasen çevresinde olan bitenden rahatsız, her şeye duyarlı, duygusal, mücadeleci ve inatçı bir kişilik bir gün sırf dili farklı bir toprak üzerinde bulunma şansı elde etti diye burada olan biteni unutacak da mutlu mesut organik fasulye falan yetiştirecek; aklına da bu zulmün, ortadoğu batağında olup bitenin zerresi gelmeyecek; çok mutlu , çok huzurlu falan yaşayıp ölecek. sadece işine gücüne odaklanıp, iki çocuk yapıp oranın yerlisi kadar organik el değmemiş bir mutluluğu olacak.
    afedersiniz sikerler öyle mutluluğu , hiçbir yere de gitmiyoruz; anca rüyanızda.