şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bunca havlaklık, zırlaklık, ibrahim abi kapıyı açmıyorlarlar, hep kayrılma ve hep başkasının olana gasp yoluyla uzanma marifetleri neden 25 senedir böylesine baskın oldu şimdi anlaşılıyor.

  kurallara uyma, hileyle kumpasla ganimetlere kon, tekerine çomak sokan olursa da beni karakola götürün sıkıntı çıkarıcam

  evet valla hepsi sizle başladı, sonra ise toplum sözleşmesi haline geldi.

  ahlaki çöküşün sebebini ve sonucunu birlikte sunan bir önermedir.
 • 89 yılda dokuz defa şampiyon olup yirmibeş yılda oniki defa fetonun kuçağında şampiyon olan takımın adıdır galatasaray.
 • peki bundan türkiye'nin haberi var mı?
 • türkiye'deki malların haberi yok dünyadaki insanlar her şeyin farkında. https://youtu.be/kclke_t9mc8
 • 'kuşlar' her baharda gelirler
  ama sonbaharda göçerler .
  aşkım sen sakın kuşlara uyma
  'kuşlaaaaaar' sen kuşları boş veeeeer ;)
 • bir zamanlar fetö örgütleriyle gruplarıyla tarikatı ile kardeşleriyle kol kola yan yana yürüyen herkesin... dışarda selam verdiğiniz 3 kişiden 1'inin fetöcu olması ihtimali bu kadar netken. bir gün bir darbe mizanseni yada ciddi ölüm getirici kalkışma sebebi ile bir anda akpli arkadaşların kendini geri çekerek tüm fetöcü kankalarını ötekileştirip işlerinden etmeleri yahut düşman kesilmeleri sonrasında neden hep gs'ı ve yaftaladığınız başarıları bu gibi dini tarikatlara dayandırdığınızı gerçekten anlamıyorum. neden mi? sizin tuttuğunuz takım ak mı? bütün futbolcularınız, teknik direktörleriniz, taraftar yada yönetiminiz skandalsız mı? hadi kardeşim başka yerde ötün... tüm dünya neyin farkında biliyor musunuz, şike yapanların nerelerde ne durumlarda yaptığının... hadi türkiyede yapıldı yurt dışında da mı yapıldı? dualarla takım ayakta ise siz de dua edin. yok para yedirerek güçlü olmuşsa transferleri dudak uçuklatan takımlar neden böyle bir örgütle şampiyon olmuyor. dünyayı kontrol edebilen süper bir güç mü fetö?

  ben mi küçük düşünüyorum yoksa siz mi başarısızlıklarınıza kılıf uydurmak için saçma sapan yöntemler geliştiriyorsunuz? nasıl şike ise senelerdir fb kendi sahasında yenilmiyor? nasıl şike ise en parlak olduğumuz dönemden bu yana toparlanamadık. nasıl şike ise 20 senede bir yapacak paramız ve duamız varmış. nasıl şikeyse sadece fetöcuların kafası basıyormuş dünyanın bundan haberi yok . olsaydı her sene en zengin takım şampiyonlar şampiyonu olurdu. lütfen kafası 3-5 senedir futbola meyilli sonradan görme arkadaşlar yılların emekçisi gözde takımımı ağızlarına sakız yapmasın. gs ergen ve çılgın taraftarların az bilgili futbol kültürleriyle yaftalanacak kadar sıradan değil. ayrıca lütfen araştırın kendi takımınızdan da fetöcular bulacaksınız. kalkışma olmasa o hain fetöcuları yanınızda tutup pohpohlayacaktınız hepinizin onlardan farkı yok. çıkarları ters düşen tarikatçıların senelerce siyasete eğitime hukuka askeriyeye el atmasını ve yaptırımlarını izledik gördük. bırakın da futbol bize kalsın.

  türkiyedir galatasaray çünküüüü

  yurt dışında bu kadar anılan başka takım yok.
  fb yendiği zaman sevindiği başka takım yok.
  bjk 2 senedir kendini buğday ambarında gördüğü için kıyasladığı başka takım yok.
  başarılarında dua ve paranın payı çok diye küçümsenen başka takım yok.
  futbolcuları ile adından çokça söz ettiren başka takım yok.
  kupalarına birşey demiyorum malum hepsini para verip aldık siz çok fakirsiniz başka takım yok.
  teknik direktörü futbolcusu iyi işler çıkarmadığından bu kadar eleştirilen başka takım yok.
  yok gerçekten yok .
  türkiyenin nabzıdır galatasaray işte tüm bunlar yüzünden...
 • sonuna kadar doğru bir cümledir. birkaç madde ile benzerlikler sıralanabilir;
  -asla kötü oynamazlar, her zaman dış güçler kazanmalarını engeller (hakemler, federasyon ve tek amacı gs’yi yenmek olan rakipler)
  -tam en başarılı olacakken dış güçler önlerini keser (play-off sonradan çıktı yalanı, yabancı kuralı gs için getiriliyor yalanı)
  -fatih terim’in tek adamlıkta erdoğan’a benzer tavırları inkar edilemez bir gerçektir
  -galatasaray taraftarının fatih terim’in federasyondan tazminat almak için 1905 liraya imza atması gibi çirkince bir olayı hakkıdır diye savunması ya da içip içip kebapçıdan dayak yediği bir sporcuya / sporcu hocasına yakışmayan davranışları sergilemesini normal karşılaması son derece yeni türkiye vatandaşı davranışı ile benzerlik taşımaktadır
  -yine fatih terim’in yaptığı en küçük taktiksel değişikliği bir mucizeymiş gibi görmeleri son derece manidardır. örneğin uzun boylu oyuncuların son dakikalarda ileri uca gönderilip doldur-boşalt yapılması

  maddeler çoğaltılabilir. sevgili gs’li arkadaşlara çağrıda bulunmak istiyorum. lütfen kendinizi bu kadar önemli görmeyin, kimse sizi bitirmek istemiyor. ya da fatih hoca bir deha değil. başarılı ve oldukça şanslı bir hoca. (bkz: fatih terim balı) siz de diğer büyük takımlar gibi bazen kazanan, bazen kaybeden bir takımsınız. takımınızı destekleyin, iyi olmasanız da şans genelde sizden yana. şampiyon olma ihtimaliniz yüksek.
 • doğruluğu tekrar tekrar kanıtlanan önermedir.
  galatasaray aleyhine hata yapılır , ülkece galatasaray konuşulur. lehine hata yapılır ülke gündeminde yine galatasaray olur.
  diğer takımlar gündemde hiçbir zaman bu kadar yer edinemez.