şükela:  tümü | bugün
  • masaya kendisinden önce marlboro ve araba anahtarını bırakanlarını bir tarafa koyarsak, en itici özellikleri kıskançlıktır.
    kıskanmayın evladım, kimsenin bedeni ve hissiyatı kimsenin malı değil di mi. ilişki ne kadar özgür kılınırsa aşk o kadar güçlü olur. özsaygı o kadar gelişir. ilişki dahilinde ne kadar bireysel hayat sürdürülebilinirse o kadar sağlam olur. tabi ' sen bni nye ksknmıyosn yiha yksa svmiyo msun bni cem!!!' diyen kadınlarla sevgili olunca çok önüne geçilemeyen de bişey, sizi de anlıyorum. ama muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için barzoluğu bir kenara bırakalım artık.
  • "masaya kendisinden önce marlboro ve araba anahtarını bırakanlarını bir tarafa koyarsak, en itici özellikleri kıskançlıktır. "

derken, masaya bunları bırakanları itici olarak nitelendirmiyor galiba abla.
  • türkiyeli derken ? hayırdır ?
  • türkiyeli erkek nedir? yeni bir tür mü türedi acaba? dedirtmiş başlık. rusyalı, almanyalı, arnavutyalı gibi birşey heralde...
  • (bkz: fasist.avi)
  • yeter dediğim özellikler. yeter lan yetti lan artık faşist bozuntuları erkeklerin neyi itip neyi kakacağına kimse karışamaz. siz erkekleri malınız olarak mı görüyorsunuz? sanane lan istediğimi iterim istediğimi çekerim yetti lan artık. ne zaman kurtulacağız bu faşist sürüsünden? ayrıca niye türkiyeli diye ayrıştırıyorsun? sadece erkek demek yetmiyor mu?
  • (bkz: kendini olduğundan önemli görmek)

kadını, erkeği fark etmiyor. türk insanı biraz para, statü ve eğitim yüzü görsün hemen kendini bir halt sanıyor. her konunun uzmanı kesiliyor. kendini olduğundan önemli görüp, diğer insanları gizli veya aleni biçimde küçümsüyor. arkalarından konuşuyor falan. ukalalık, bilmediği konularda ahkam kesme, her şeyi eleştirmekten başka bir halt yapmama da diğer handikapları.

herkes böyle değil tabii. istisnaları tenzih ederim. ancak çoğunluk böyle. bu durum çok can sıkıyor. toplum arasındaki birlik ve beraberlik duygusunu bozup insanları gizlice kamplaştırıyor.
  • bu mesajı kandilden yazıyorum, burdakiler kıskanıyor, her gün başka hevalle halvet edebiliyorum. siz de kıskanmayın, hem kıskanma huyunuzu bastırırsanız siz de eşşek silmeye başlayabilirsiniz.