şükela:  tümü | bugün
 • recep tayyip erdoğan tarafından akp döneminde gerçekleştiği iddia edilmektedir. rte havayolları iyi uçuşlar diler... rte ses tonu ile okuyoruz:

  "şahlanıyoruz az sabredin"

  *akp iktidara geldi, avanta kömür dağıtımı başladı, asrın liderimiz valilere seslendi, “icabında sayın valim, atlayacaksın kamyonun şoför mahalline, sen gideceksin, kömürü sen vereceksin, bunu yaptığın gün bu türkiye ne olur biliyor musun, şahlanır, uçar uçar” dedi.

  *cuma namazından çıkarken cami kapısında demeç verdi, “türkiye bir uçuş içinde, türkiye ekonomisinin tırmanışını, şaha kalkışını görmek istemeyenler, gözleri olup görmeyenler” dedi.

  *havalimanı açılışında konuştu, “türkiye uçuşa geçecek diyorduk, işte türkiye gerçekten uçuyor, batı bizi niye kıskanıyor, işte bu yatırımlarımızdan ötürü kıskanıyor, türkiye'nin şaha kalkmasını, köprümüzü tünelimizi metromuzu kıskanıyor” dedi.

  *seçim mitinginde konuştu, “önümüzdeki beş yıl içinde nasıl bir türkiye tasavvur ettiğimizi ortaya koyduk, erdem, irade ve cesaretle türkiye'yi şaha kaldıracağımızın ahdini milletimize verdik” dedi.

  *kendisine oy vermeyen vatandaşlara sinirlendi, “çankaya, beşiktaş, kadıköy, şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın, hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz, buralardaki seçmen profili türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor, türkiye yansa da şaha da kalksa bunların umurlarında değildir” dedi.

  *yerli ve milli otomobil icat ettiğimizi anlattı, “türkiye ekonomide şaha kalktı, hamdolsun ciddi sıçrama noktasındayız, gerek batı, gerek dışımızdaki dünya ciddi manada türkiye'yi kıskanıyor” dedi.

  *gezi parkı direnişini hedef aldı, “hamdolsun özgürlüklerde dünyanın en ileri ülkesiyiz, cehape zihniyetine rağmen türkiye şahlandı” dedi.

  *şahlanış müjdesi vererek, şahlanış manifestosu açıkladı, “ahdim olsun ki, vatandaşlarımızın hayat standartları artacak, vergi sistemi daha adil hale gelecek, dar gelirli vatandaşın üstündeki vergi yükü azalacak, ahdim var, hamdolsun türkiye şahlanıyor” dedi.

  *akp'nin kuruluş yıldönümünde konuştu, “hamdolsun 19 yıldır heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik, türkiye'yi demokrasiden sağlığa, eğitimden adalete, her alanda şaha kaldırdık” dedi.

  *2020'ye girerken 2019 yılının değerlendirmesini yaptı, “istiklal ve istikbal için destan yazmaya devam edeceğimiz yeni bir yıla giriyoruz, yeni bir şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz” dedi.

  *malazgirt meydan muharebesi'nin yıldönümünde konuştu, “dik durduk, onların küresel efendilerine eyvallah etmedik, ekonomimizi, kalkınmamızı büyüttük, türkiye'yi şahlandırdık” dedi.

  *ayasofya'nın açılışı vesilesiyle konuştu, “ülkemizin dört bir yanına mührümüzü vurduk, türkiye'yi her alanda şaha kaldırdık” dedi.

  *asrın liderimizin kendi sesiyle “türkiye şahlanıyor” isimli klip hazırlandı, sosyal medyaya servis edildi, o klipte “türkiye'nin yükselişini görüyorum, türkiye'nin şahlanışını görüyorum” dedi.

  *kredi notumuzun uganda seviyesine indirilmesine öfkelendi, “kalkmışlar bizim puanımızı düşürme yoluna gidiyorlar, ne yaparsanız yapın, kıymeti harbiyesi yok, türkiye şaha kalkmanın sembolüdür, türkiye şu anda ekonomide pik yapıyor” dedi.

  *ayasofya'da kıldığı cuma namazının çıkışında konuştu, “buzdolabı satışları arttı, çamaşır makinesi satışlarına bakın, çok samimi bir şey söylüyorum, türkiye şahlanıyor, adeta bir uçuşun içindeyiz” dedi.

  ***
  18 yıldır devamlı uçuyoruz, aralıksız şahlanıyoruz.

  ***
  netice kardeşim?

  ***
  önceki gün, şahlanan türkiye'nin uçuş rotasını izah etti.
  “gerçek müminin görevi yoklukta sabretmektir” dedi.

  ***
  az daha sabredin yani.

  şunun şurasında 18-19 yıl daha şahlanırsak, gerçek mümin olacaksınız gari.

  kaynak: yılmaz özdil köşe yazısı
 • türkiye devekuşu gibi bence. uçtuğu falan yok. kafasını toprağa gömüyor olması ise tam bizlik hareket.
 • herkes sahlandi ben haric sanirim
 • at gibi ülke. binicisi basıyor kırbacı, şahlanıyor, uçuyor türkiye.
  gemi azıya almış, yırtılmış ağzı, şahlanıyor, uçuyor.
  basıyor mahmuzu böğrüne binici, kan içinde şahlanıyor, uçuyor.
  biniciyi sırtından atmayı henüz aklından bile geçirmiyor.
 • reisin uçtuğu kesin. bak, orasında mutabıkız. binali yıldırım, muammer güler, rıza zarrab, egemen bağış, zafer çağlayan, bilal erdoğan, berat albayrak da uçtu. onlarda da mutabıkız. mahşerin beşlisi mütahitlerimizde uçtu. hatta en iyi uçan bu mütahit takımı diyebiliriz. uçarken milletin a.... koymayı ihmal etmediler, sağolsunlar.

  mental olarak millet de uçtu. antidepresan fiyatları, kullanımı da uçtu. reis otobüs tepesinden çay fırlatırken uçarak yakalanlar da yok değil. onlara da uçuyor diyebiliriz. vergiler ona keza. vergiler ayrı bi uçtu, gitti. uçma hızına yetişilmiyor. dolar, euro, altın da uçtu. ev kiraları da... uçtuğumuz doğru. inanç uçtu, etik uçtu, adalet uçtu. bunlar akp sayesinde uçtu, gitti.kısaca tespit doğru.
 • erdoğan giderse sözlük çöker. entrylerin çoğu onunla ilgili. sözlüğün canı , ciğeri, her bişeyi...
 • sana kabaran bişi var...
 • köyde bir amcam var. deli lakabı. deliliği ise cidden sorunlu olmasından kaynaklanıyor.
  ben ilkokuldayken at arabasında giderken gece at birşeyden korkmuş. arabayla birlikte devrilmişler. at da eski yarış atıymış. damgası falan vardı güzel bir attı. neyse amcamın ve kızlarının kaburgaları mı kırıldı geçmiş gün, unuttum. 1 ay falan yattılar. bu esnada atın ayağında kırık yoktu ama yürüyemiyordu. bacağı yaraydı komple.
  neyse amcam yemin etmiş. ayağa kalkayım atı yedi fişekle vurcam demiş. deli işte.
  ayağa kalktı sonra. atı iyileştirdi. üzerine titredi gerçekten. yürüyordu ama arabaya bağlanmıyordu. sebebi neyse artık bilmiyorum. uzman arkadaşlar daha iyi bilir.
  acıdı ata 1-2 ay baktı.
  sonra birgün babam eve geldi. bu manyak herif atı kafayı çekip, beni yarı yolda bıraktın diye vurmuş.
  bizim ekonomi de bu at gibi. bi kere boku yedi. daha da şaha maha kalkmaz. en azından bu kafayla kalkmaz.
  amcam sonra safkan kangal köpeğini eve girdi diye vurmuş. diğer 3 köpeğine ibret olsun diye de kaldırmamış leşini ortadan günlerce. diyorum ya adam deli.
  ekonomi at olsun, özgürlük de köpek.