şükela:  tümü | bugün
 • suriye'ye az önce kara harekatının startı verildi. inşallah tek bir zayiat vermeden biter harekat ama avrupanın ve abd'nin tepkileri çok sert geldi. bunlar bize karşı bir olup saldırmasın mı? rusya'da bize destek amaçlı amerikaya veya avrupa ülkelerinden birine saldırsa 3. dünya savaşı başlar artık. şu an rusya'dan ses yok. fırtına öncesi sessizlik gibi. putin'in muhakkak vardır bir bildiği. iran bir açıklama yaptı ama orta halli.
 • (bkz: sıfır)
 • sosyal medyada görülen bi fake resmi hatırlatan başlık. resimde almanya sokaklarınd dolanan bi arabanın arka camında yazan yazıya göre maddeler şöyle:
  -3. dünya savaşı başlıyor.
  -03/11/2019'da seatll'a atom bombası atılacak. 09/12/2019'da trump 2 kurşunla vurulacak.
  -14/01/2020'de avrupa'da 2 hafta elektrikler kesilecek.

  herşeyi önceden yönlendirip, öngörebilen bir terör örgütü mensubu değildir inşallah. ilk olarak 3 kasımı beklemekteyim.
 • sırp milliyetçisi delifişek gavrilo nasıl ki 1.dünya savaşını çıkartmışsa türkiye de bu operasyonla bir dünya savaşı çıkarabilir.

  ülke yönetimlerinde 2.dünya savaşı öncesi ile aynı profiller var.

  ayrıca ulus devletlerin sonunun geldiği dillendirilip duruyor epeydir. 1.dünya savaşı da imparatorlukları bitirmişti.

  vesselam mümkündür
 • bu gece baslamazsa daha da baslamaz beyler.
  sabaha dogru israil suriyede sahaya iner hareketlilik baslatirsa arkasinda abd gelir, rusya hop nooluyo der. irak mirak derken sikerler kamil hepimizi.

  beyler ben ekmek almaya gidiyorum. sabah bulamayiz amk.
 • çok düşük olan ihtimaldir.

  artık savaşlar genel olarak ekonomi üzerinden oluyor.

  3. dünya savaşı gibi bir olayın fitilini ancak dünyanın 3 büyük kutbunu oluşturan abd, rusya ve çin arasında yaşanacak olası bir sıcak çatışma veya işgal ateşleyebilir.

  o yüzden muhtemelen yarın ab ve birleşmiş milletler toplanarak bizi kınayacak, operasyonları derhal durdurmamızı isteyecekler. nato üyeliği ve ab müzakerelerini askıya almakla tehdit edecekler. en son aşama ise ekonomik ve siyasi yaptırımlar olacaktır.

  türkiye'ye fiili/askeri müdahaleyi abd dahil hiçbir ülkenin götü yemez. atatürk döneminden biliyorlar türkün cesaretini ve gücünü. dikkat ederseniz trump da zaten tehdit ederken iran'a yaptığı gibi asarım, keserim, vururum diye tehdit edemiyor, ekonomi üzerinden salvo yapıyor (tabi bunda nato müttefiki olmamızın da etkisi var). gerçi ekonomi yönünden de (özellikle son 20 yılda tamamen dışa bağımlı hale geldiğimiz için) bize ciddi zararlar verebilirler* .

  bu nedenle geç olmadan suriye ile anlaşılarak bu işin sürdürülmesi gerekir. aksi halde sonu çıkmaz sokak. esat yönetimi ile uzlaşıldıktan sonra dünyada hiçbir ülke laf söyleyemez.
 • hadi artik uyuyun gece oldu, sabah iş var.
 • doğu akdeniz doğalgazı için başlar mı? başlar.. türkiye kritik ülke mi? kritik..
 • türkiye'yi bilemem ama, büyük abilerin çıkarma ihtimali çok fazla. orta doğuda kaybetme ihtimali ile karşı karşıyalar. eğer bütün çabalarının boşa gitmek üzere olduğunu görürlerse '' benim olmuyorsa kimsenin olmasın'' psikolojisiyle dünyayı sava sokarlar.

  yıllar önce, oto teyp sektöründe çalışıyordum, müşterinin isteği doğrultusunda montajını yaptığım teybi çok sağlam bir şekilde montelemiştim, teybin arkasına sabitleme demirini de zar zor takmıştım. gel zaman git zaman, adamıon arabasına hırsız giriyor ve teybi sökemiyor. ve öfkeyle, teybin ön panelini kırıyor, hoparlörlere torna vidayı takıp takıp yırtıyor.

  bu ibnelerin psikolojileri böyledir. başkalarının malına/toprağına göz dikerler, elde etmeye çalışırlar, başaramayınca da ortalığı yakıp yıkarlar. kaçan yunan yavşakların, kaçarken etrafı yaktıkları gibi.
 • sıfırdır.

  israil ve amerika'nın dediğini yaptığı içinmiş :) yapma ya ypg teröristleri için bizim kara gücümüz diyen abd ve türk silahlı kuvvetleri şimdi onlar etkisiz hala getirmek için operasyon yapıyor.

  yani amerika bizim kara gücümüzü yok et dedi öyle mi :) o yüzden ypg teröristlerine zibil gibi tır dolu askeri malzeme verdi yani.

  şu an amerika basınında neler söylendiğinden bir haber.