şükela:  tümü | bugün
  • hadi artik uyuyun gece oldu, sabah iş var.
  • sosyal medyada görülen bi fake resmi hatırlatan başlık. resimde almanya sokaklarınd dolanan bi arabanın arka camında yazan yazıya göre maddeler şöyle:
    -3. dünya savaşı başlıyor.
    -03/11/2019'da seatll'a atom bombası atılacak. 09/12/2019'da trump 2 kurşunla vurulacak.
    -14/01/2020'de avrupa'da 2 hafta elektrikler kesilecek.

herşeyi önceden yönlendirip, öngörebilen bir terör örgütü mensubu değildir inşallah. ilk olarak 3 kasımı beklemekteyim.
  • bu sefer adam seçerken almanları almayalım.
  • türkiye'yi bilemem ama, büyük abilerin çıkarma ihtimali çok fazla. orta doğuda kaybetme ihtimali ile karşı karşıyalar. eğer bütün çabalarının boşa gitmek üzere olduğunu görürlerse '' benim olmuyorsa kimsenin olmasın'' psikolojisiyle dünyayı sava sokarlar.

yıllar önce, oto teyp sektöründe çalışıyordum, müşterinin isteği doğrultusunda montajını yaptığım teybi çok sağlam bir şekilde montelemiştim, teybin arkasına sabitleme demirini de zar zor takmıştım. gel zaman git zaman, adamıon arabasına hırsız giriyor ve teybi sökemiyor. ve öfkeyle, teybin ön panelini kırıyor, hoparlörlere torna vidayı takıp takıp yırtıyor.

bu ibnelerin psikolojileri böyledir. başkalarının malına/toprağına göz dikerler, elde etmeye çalışırlar, başaramayınca da ortalığı yakıp yıkarlar. kaçan yunan yavşakların, kaçarken etrafı yaktıkları gibi.
  • (bkz: sıfır)
  • doğu akdeniz doğalgazı için başlar mı? başlar.. türkiye kritik ülke mi? kritik..
  • şuanda zaten bir dünya savaşı içerisindeyiz. artık savaşlar eskisi gibi değil, sıcak çatışma olmasını beklemek saçmalık. devir kendi teröristini besleyip ülkelerin üstüne salma devri. ülkeler bir terör örgütüne yardım edip istediği yerlere salıyor. bu şekilde maşa yoluyla savaşıyorlar.
    bir diğeri de ekonomik yaptırımlar. biz bu savaşı kaybettik. elimizde ne varsa sattık, dışa bağımlı olduk. o satılan fabrikalarla, o satılan kurum ve kuruluşlarla ülkemizi yabancılara peşkeş çektik. bunun bedelini ödeme vakti geldi maalesef.
  • kardeş 3. dünya savaşı değildir olsa olsa herkesin uşağa kayması olur. aksi halde yerinde duramazsın macaristan ve katar müttefikin seç beğen
  • su gibi besin gibi temel ihtiyaç kaynakları tükenme aşamasına gelmediği sürece bir dünya savaşı çıkmaz. ikinci dünya savaşı sonrası ortaya çıkan soğuk savaş kavramı bize bunu kanıtladı. artık her ülke rahatça sallayabiliyor sağa sola. ekonomisi iyi olanın daşşağı daha ağır basıyor tabi. bizim sınır güvenliğimiz için önemli bir mesele olsa da dünya için sikko bir mesele olduğu aşikar.
  • bu gece baslamazsa daha da baslamaz beyler.
    sabaha dogru israil suriyede sahaya iner hareketlilik baslatirsa arkasinda abd gelir, rusya hop nooluyo der. irak mirak derken sikerler kamil hepimizi.

beyler ben ekmek almaya gidiyorum. sabah bulamayiz amk.