şükela:  tümü | bugün
  • doların artış hızı, sefahat döneminin bitişi, avrupa'dan yenen şamarlar, terörün tırmanması, avrupanın terörden yana saf tutması ile en çok 1 yıl içerisinde gerçekleşecek durum.

gurbetçi akrabaların eşyalarına hayran hayran bakacağımız günler çok uzak değil.
  • 1890'lar kast ediliyor sanırım, katılıyorum.
  • yanlış önermedir. zira türkiye 2002 yılında kurulmuş bir ülke çünkü.
  • satılmış medyanın gazıyla büyütülmüş, özenle cahil bırakılmış saman kafalı liselilere kötü bir şeymiş gibi gelebilir. oysa değildir! kötü bir dönemi anlatmak istediğinizde 90'lı yılları asla örnek göstermeyin.

son olarak da; 90'lı yıllara kurban olun siz!
  • ulan hadi tarih bilmiyorsunuz da google amcaya da sormuyorsunuz hiç mi türk filmi de izlemediniz hiç mi devekuşu kabare izlemediniz hiç mi olacak tv seyretmediniz... 90'larda gurbetçi malına özenme mi kalmış amk... 1984 yılında alamancıların büyük bölümünün kesin dönüş yaptığından bile haberiniz yok... turgut özal'ı bildin mi koçero... aman ya bana ne... ben 90'larda çok eğlenmesem, burası bu kadar güzel olmasa dakika durur muydum bu mallar diyarında... istanbul avrupa'nın eğlence merkezi olmasa tel aviv ve londra ile beraber, ben sever miydim bu kadar gençliğimi... evet terör vardı evet enflasyon vardı da ülke son 15 yılda 90'lara değil 1900'lerin başına döndü...

*tarih bilmeyenleri tanımamıza sebep yanlış önermedir...
  • keşke dönülse idi...
    90'lı yıllarda insanlar en azından; ortaköy meydanında rahatça biralarını yudumlayabiliyorlar, otobüslerde kimse taciz etmeden şortla rahatça seyahat ediyorlar, çocuklarını güya mabude yurtlarda pedofilik hocalara peşkeş çekmiyorlar, mahkemeler bihakkın adil kararlar veriyorlar, okullarda öğrenciler öğretmenlerine el kaldırmıyorlar, doktorlar bu kadar dayak yemiyorlar, televizyonlarda amcanın mahremine sulanmanın mübah olduğu diziler yayınlanmıyordu.
  • 90'lı yıllar olsa öper başına koyarsın. doğrusu şerefsiz menderes'in din sömürüsü yapıp ülkeyi borç batağına sürüklediği, halkı birbirine düşürdüğü 50'li yıllar. bu öküzlerin yolu hep aynı yere çıkıyor