şükela:  tümü | bugün
  • sadece kimliklerinde islam yazan yüzdesidir. ama ateist yazdırılamadığı ve çok takılmadığı için ateistlerde de islam yazabilir. (bkz: ben)
  • türkiye'deki hırsızların, katillerin, alçakların, tecavüzcülerin, vergi kaçıranların, adam dolandıranların, hainlerin, eşcinsellerin, bla bla blaların hepsinin %99 ya da %98'nin müslüman olması demektir.
  • türkiye'nin sosyal yapısını, yaşayış biçimlerini incelemeden, ya da pervasızca yalan söylenerek savunulan genelleme. kamu dairelerinde ve sokaktaki müslüman baskı yüzünden müslüman değilim diyemeyen insanları, kimliklerinde din hanesinde islam yazıyor diye müslüman sananların varlığını da ortaya koyar. bu yönden yobazca ve tamamen çıkar amaçlı olarak kullanılan genellemedir. genellemenin hası için;

(bkz: adı taylan olanların esmer ve yavşak olması) ve de

genellemenin daniskası için;

(bkz: türkiye'nin yüzde 99'unun müslüman olmaması)
  • ekşisözlük teki dini eğilimle uzak yakın alakası olmayan istatistik
  • turkiye'yi akp secmeni %50 den ibaret gorenler icin dogru beyanattir aksi halde matematikten bihaber bir insanin bile bu denli sacma istatistik yakalamasi mumkun değildir.
  • kimlikte yazan bilgiye bakılarak verilen istatistik. kimliği veren de devlet. zaten bu ülkede ne zaman insanların kafasının içinde yazana bakılır ki?

devlet bize bahmiy

not: ateyiz gominis rus acanı idman yurduluyum.
  • internetten herhangi bir kaynaktan türkiye hakkında bilgi almak isteyen her bireyin ulaşacağı istatistiktir. istatistikçilerin "aslında ateist olup da kimlikten dinini sildirmeyen bir kesim var onları düşürelim bak " diye düşünmesini bekleyen bazı yazarları hayal kırıklığına uğratmıştır.
  • her ne kadar alay etme bazında değerlendirilse de, müslüman olmayanlara öcü gözüyle bakan azılı islamistler sebebiyle yüzeysel de olsa öyle kalacak. ben korkuyorum, çekiniyorum... tahammülsüzlük diz boyu, müslümanlar kendilerinden olmayana müsamaha gösterebildiği gün rahatlayacağız. ah o günler de bir gelse.